Sākums » Aktuāli » Publicēts jaunākais Covid-19 vakcīnu drošuma pārskats
Publicēts jaunākais Covid-19 vakcīnu drošuma pārskats

Publicēts jaunākais Covid-19 vakcīnu drošuma pārskats

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) rūpīgi uzrauga un seko līdzi Covid-19 vakcīnu drošumam. EZA regulāri sniedz sabiedrībai jaunāko drošuma informāciju. Katru mēnesi EZA sagatavo drošuma pārskatu par visām Covid-19 vakcīnām un ZVA publicē šo pārskatu latviešu valodā. Jaunākais drošuma pārskats ir pieejams šeit.

Ikmēneša drošuma pārskatā ir izklāstīti EZA Zāļu drošuma komitejas veiktās kārtējās vērtēšanas rezultāti, kurā ir izvērtēti visi jaunākie dati par Covid-19 vakcīnu drošumu no visas pasaules.

Tajā izklāstīts arī, kā tiek uzraudzīts vakcīnu drošums. Veicot drošuma pārskatu, EZA ņem vērā informāciju par visā Eiropas Savienībā (ES) saņemtajiem Covid-19 vakcīnu iespējamu blakusparādību ziņojumiem.

Šajā drošuma pārskatā EZA apstiprina, ka visu pašlaik reģistrēto Covid-19 vakcīnu sniegtie ieguvumi joprojām atsver to blakusparādību riskus, ņemot vērā Covid-19 infekcijas un ar to saistīto komplikāciju riskus, tostarp arī risku nokļūt slimnīcā Covid-19 infekcijas dēļ un letāla iznākuma risku.

ZVA informē, ka ziņojumu vērtēšana un apkopošana par medicīniskiem notikumiem un problēmām pēc zāļu lietošanas, kas varētu būt zāļu izraisītas blakusparādības, ir viens no ES zāļu drošuma uzraudzības sistēmas stūrakmeņiem.

Visi Latvijā un ikvienā ES dalībvalstī saņemtie blakusparādību ziņojumi tiek ievadīti ES vienotā blakusparādību ziņojumu datubāzē, skaidro ZVA. Ziņojumos iesniegtos datus vērtē Eiropas Zāļu aģentūra, piedaloties visu ES valstu zāļu aģentūru ekspertiem.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*