Sākums » Ārzemēs » Rietumāfrikā decembrī sāksies Ebolas vīrusa eksperimentālo zāļu izmēģinājumi
Rietumāfrikā decembrī sāksies Ebolas vīrusa eksperimentālo zāļu izmēģinājumi

Rietumāfrikā decembrī sāksies Ebolas vīrusa eksperimentālo zāļu izmēģinājumi

Starptautiskā palīdzības organizācija “Ārsti bez robežām” (“Medecins sans Frontieres” – MSF) decembrī Libērijā un Gvinejā sāks izmēģināt trīs iespējamos ārstēšanas veidus pret nāvējošo Ebolas vīrusu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Izmēģinājumi “dos pacientiem cerību beidzot saņemt īstu ārstēšanu”, norādīja izmēģinājumu koordinatore, piebilstot, ka pašlaik epidēmijā mirst 50% līdz 80% saslimušo.

Libērijā un Gvinejā uz pacientiem tiks izmēģināti divi medikamenti – favipiravirs (T-705) un brincidofovirs (CMX001) – un terapija, izmantojot Ebolas vīrusu izslimojušo cilvēku asinis un plazmu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) minētos medikamentus raksturojusi kā daudzsološus, tomēr MSF norādīja, ka nav nekādu garantiju, ka šīs terapijas būs veiksmīgas. “Bet mums jādara viss, ko spējam, lai izmēģinātu šodien pieejamos produktus, lai palielinātu izredzes atrast efektīvu ārstēšanu pret Ebolas vīrusu,” norādīja izmēģinājumu koordinatore.

Pirmie izmēģinājumu rezultāti gaidāmi februārī.

Ebolas vīrusa epidēmijas upuru skaits jau pārsniedzis 5000 cilvēku, liecina jaunākie PVO dati, kas publiskoti 12. noevembrī.

PVO reģistrējusi 14 098 inficēšanās gadījums, no kuriem 5160 beigušies ar pacienta nāvi. Tomēr organizācija atzinusi, ka patiesais mirušo skaits, domājams, ir daudz lielāks, jo mirstības rādītājs epidēmijas centrā – Gvinejā, Libērijā un Sjerraleonē – ir aptuveni 70%.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*