Sākums » Infografikas » Saslimstība ar tuberkulozi turpina samazināties

Saslimstība ar tuberkulozi turpina samazināties

Jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās novērošanas dati liecina, ka 2015.gadā Latvijā kopā reģistrēts 621 jauns tuberkulozes gadījums, kas ir par 16 gadījumiem mazāk nekā 2014.gadā, kad tika reģistrēti 637 jauni tuberkulozes gadījumi.

Arī bērnu un pusaudžu saslimstība ar tuberkulozi 2015.gadā ir samazinājusies – vecuma grupā no 0 līdz 14 gadiem reģistrēti 24 tuberkulozes saslimšanas gadījumi (2014.gadā – 41), savukārt jauniešiem vecuma grupā no 15 līdz 17 gadiem reģistrēti 4 saslimšanas gadījumi (2014.gadā – 11).

Pērn, tāpat, kā gadu iepriekš, visaugstākā saslimstība ar tuberkulozi reģistrēta vecuma grupā no 18 līdz 59 gadiem un statistikas dati liecina, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk, nekā sievietes.

Pērn Latvijā sasniegta zemākā reģistrētā saslimstība ar tuberkulozi kopš 1993.gada, tomēr jāatzīmē, ka tuberkuloze vēl aizvien ir bieži sastopama infekcijas slimība un Latvija reģistrēto tuberkulozes gadījumu ziņā ieņem trešo vietu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū uzreiz aiz Rumānijas un Lietuvas.

Statistikas dati pierāda, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens, neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa. Raksturīgākās tuberkulozes saslimšanas pazīmes ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairākas nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums, pastiprināta svīšana naktīs. Ja jums ir kaut viena no šīm pazīmēm, dodieties pie ģimenes ārsta, kurš jums nozīmēs tālākus izmeklējumus. Atgādinām, ka Latvijā tuberkulozi ārstē bez maksas.

Speciālisti uzsver, ka tuberkulozes simptomi bieži var būt nemanāmi, tāpēc nepieciešams rūpīgi sekot līdzi savai veselībai un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārsta reizi gadā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, veikt plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu.

Lielākā nozīme tuberkulozes profilaksē ir imunitātes stiprināšanai un veselīgam dzīvesveidam, tādējādi palielinot organisma spējas pretoties tuberkulozes izraisītājam.

Tuberkuloze

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.