Sākums » Ārzemēs » Vācijā Covid-19 statistikā jauns rekords

Vācijā Covid-19 statistikā jauns rekords

Vācijā septiņu dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis līdz 201,1, kas ir jauns rekords, pirmdien paziņojis Roberta Koha institūts (RKI), kas Vācijā pilda slimību kontroles dienesta funkcijas.

Iepriekšējais rekords tika reģistrēts pērnā gada 22.decembrī, kad tas bija 197,6. Lai gan tas joprojām ir mazāk nekā vairākās citās Eiropas valstīs, tas dod pamatu satraukumam.

Septiņu dienu kumulatīvais rādītājs jau sen nav galvenais, kas tiek ņemts vērā, veidojot Covid-19 politiku Vācijā, bet amatpersonas norāda, ka vīrusa smagāk skartajos apgabalos slimnīcas strauji pildās.

RKI šodien ziņo, ka 24 stundu laikā reģistrēti 15 513 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir mazāk nekā piektdien, kad tika reģistrēts jauns rekords – 37 120 gadījumi. Taču pēc nedēļas nogales skaitļi parasti mazāki.

Vācijā pret Covid-19 pilnībā vakcinēti aptuveni 67% iedzīvotāji jeb 83 miljoni cilvēku, liecina oficiālie dati. Amatpersonas bažījas par lēno vakcinēšanās tempu, bet, atšķirībā no citām Eiropas valstīm, Vācija nav pieprasījusi obligāti vakcinēties kādu profesiju pārstāvjiem.

Vācijā daudzviet pasākumos un sabiedriskās telpās tiek ielaist tikai cilvēki, kas ir vakcinēti, pārslimojuši Covid-19 vai var uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Citviet tests vairs netiek prasīts. Taču šie noteikumi bieži netiek stingri ievēroti.

Noteikumi par masku valkāšanu bērniem skolās atšķiras pa federālajām zemēm.

Lai pamudinātu cilvēkus vakcinēties, Vācija pirms aptuveni mēneša pārtrauca nodrošināt iespēju pilnīgi visiem bez maksas veikt Covid-19 testus. Tagad plaši izskan aicinājumi atjaunot šo praksi, un amatpersonas mudina revakcinēties tiem, kas savakcinējušies pirms pusgada vai senāk.

Partijas, ka ved sarunas par jaunās Vācijas valdības izveidošanu, plāno šonedēļ parlamentā ierosināt likumprojektu, kas paredz nepagarināt kopš 2020.gada marta spēkā esošo “nacionālā mēroga epidēmisko situāciju”, bet radītu jaunu tiesisku pamatu pasākumiem cīņai ar Covid-19.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.