Sākums » Ārzemēs » 452 aptiekas Igaunijā atbilst aptieku reformas prasībām
452 aptiekas Igaunijā atbilst aptieku reformas prasībām

452 aptiekas Igaunijā atbilst aptieku reformas prasībām

Pašlaik 452 Igaunijas aptiekas atbilst aptieku reformas prasībām, kas stāsies spēkā no 1. aprīļa, savukārt 18 aptiekas, no kurām puse ir daļēji farmaceitu īpašumā esošas, pagaidām prasībām neatbilst, pirmdien, 30. martā paziņojusi Igaunijas  Zāļu valsts aģentūra.

“Ja vēl nesen, pirms dažiem mēnešiem, mums joprojām bija vairāk nekā 300 neatbilstošu aptieku un diezgan daudzos kritiskos reģionos, kur aptieku pakalpojuma turpināšana nebija skaidra, šodien aina ir pilnīgi atšķirīga. Mums ir 452 aptiekas, kas atbilst gaidāmajām prasībām, un pēc šodienas lēmumiem to būs vairāk,” ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Zāļu valsts aģentūras Komunikācijas vadītāja Kristi Sarapa.

“Visas tās aptiekas, kuras plāno pārtraukt aptieku pakalpojumu sniegšanu, ir norādītas mūsu mājaslapā. Astoņas lietas vēl ir procesā, un par dažām no tām nav ziņu, kāds būs turpinājums. Mēs ar šīm aptiekām sazināsimies šodien un rīt,” paudusi Sarapa.

Atsaucoties uz sabiedrības veselības interesēm, Igaunija ir nolēmusi īstenot aptieku reformu ar piecu gadu pārejas periodu, kas nosaka ekskluzīvas farmaceitu īpašumtiesības uz aptiekām un nodala zāļu mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību.

 

www.farmacija-mic.lv

 

 

 

LETA

BNS

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.