Sākums » Farmācija » “AB City” iesniedzis FKTK “Olainfarm” akciju atpirkšanas prospektu

“AB City” iesniedzis FKTK “Olainfarm” akciju atpirkšanas prospektu

“Repharm” grupas mātesuzņēmums AS “AB City” Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) vērsies ar iesniegumu par AS “Olainfarm” obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu, vienas “Olainfarm” akcijas cenu nosakot 9,26 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu “AB City” ir pilnvarojuši veikt akcionāri, kuri 2021. gada 14. oktobra “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē balsoja par AS “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus. Šādos gadījumos likums paredz pienākumu izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, atgādina uzņēmums. Piedāvājums tiek izteikts, lai nodrošinātu iespēju mazākuma akcionāriem par akcijām saņemt to patieso vērtību.

Gatavojoties situācijai, kurā “AB City” balsstiesības AS “Olainfarm” akciju pirkuma rezultātā pārsniegs 50% no “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita, “AB City” Konkurences padomē iesniedza apvienošanās ziņojumu. Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām ziņojums par apvienošanos uzņēmumiem jāiesniedz, ja “Repharm” grupas mātes kompānijas “AB City” balsstiesības AS “Olainfarm” veido vairāk nekā 50% no AS “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita.

Kā ziņots, “Olainfarm” akcionāri pagājušajā nedēļā nolēma izslēgt uzņēmuma akcijas no biržas, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”. Jautājums par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citi jautājumi darba kārtībā bija iekļauti pēc akcionāra SIA “Olmafarm”, kas pārstāv 42,56% no “Olainfarm” pamatkapitāla, pieprasījuma.

FKTK padome iepriekš atļāva veselības uzņēmumu grupas “Repharm” grupas uzņēmumam “AB City” izteikt “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo “AB City” uz netiešas līdzdalības pamata bija ieguvusi no “Olainfarm” akcijām izrietošās balsstiesības, kas veidoja 30,85% no balsstiesīgo akciju kopskaita. “AB City” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā un papildus izsludinātajā akciju pārdošanas iespējā palielināja līdzdalību “Olainfarm” kapitālā līdz 48,1%.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.