Sākums » Farmācija » “Apotheka” aptieku tīkla apgrozījums palielinājies par 4,8%
“Apotheka” aptieku tīkla apgrozījums palielinājies par 4,8%

“Apotheka” aptieku tīkla apgrozījums palielinājies par 4,8%

“Apotheka” aptieku tīkla īpašniece SIA “Apotheka” iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2020. gada 1.maija līdz šā gada 30.aprīlim, strādāja ar 58,656 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 15,4% un bija 1,045 miljoni eiro, saskaņā ar “Firmas.lv” datiem ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka “Apotheka” darbība pagājušajā finanšu gadā vērtējama kā veiksmīga.

“Apotheka” darbību iepriekšējā finanšu gadā turpināja ietekmēt Covid-19 pandēmija, līdz ar to viens no uzņēmuma būtiskākajiem mērķiem bija nodrošināt saimnieciskās darbības nepārtrauktību, ko arī veiksmīgi izdevās paveikt.

Pēc vadības vēstītā, Covid-19 izplatības sākuma posmā – 2020.gada martā – bija vērojams straujš “Apotheka” kopējā apgrozījuma pieaugums, bet vēlāk šī tendence nesaglabājās. Sākot ar pagājušā gada jūniju “Apotheka” apgrozījums stabilizējās, tomēr atbilstoši valsts noteiktajiem tirdzniecības ierobežojumiem atsevišķās uzņēmuma struktūrvienībās bija redzamas būtiskas apgrozījuma svārstības.

Pārskata periodā “Apotheka” īpašu uzmanību veltījusi interneta tirdzniecības vietnes “apotheka.lv” popularizēšanai. Savukārt, attīstot “Apotheka Beauty” zīmolu, uzņēmums ir izveidojis “apothekabeauty.lv” interneta tirdzniecības vietni, kas specializējusies kosmētikas un higiēnas preču tirdzniecībā.

Lai pielāgotos mainīgajai situācijai, uzņēmums lielu uzmanību pievērsis aptieku darbības efektivitātes uzlabošanai. Tāpat “Apotheka” turpināja darbu pie klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanas, klientu lojalitātes veicināšanas un darbinieku apmācību programmām, kuras ir vērstas uz farmaceitiskās aprūpes un klientu apkalpošanas līmeņa paaugstināšanu.

No 2020.gada 1.maija līdz 2021.gada 30.aprīlim uzņēmuma saimnieciskā darbība tika veikta 99 aptiekās, piecās aptieku filiālēs, veikalos “Apotheka Beauty” un “Apotheka Health and Beauty” un divās tiešsaistes platformās “apotheka.lv” un “apothekabeauty.lv”.

Uzņēmums plāno turpināt paplašināt aptieku tīklu un stiprināt “Apotheka” zīmolu, kā arī “Apotheka” koncepta popularizēšanu un ieviešanu reģionos. Tāpat uzņēmums plāno turpināt darbu pie klientu apkalpošanas kvalitātes un preču un pakalpojumu klāsta paplašināšanas, kā arī pievērsīs būtisku uzmanību e-komercijai.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, pārskata gadā, kas ilga no 2019.gada 1.maija līdz 2020.gada 30.aprīlim, “Apotheka” strādāja ar 55,991 miljona eiro apgrozījumu un 1,236 miljonu eiro peļņu.

“Apotheka” reģistrēta 2005.gada janvārī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 284 704 eiro. Tās vienīgais īpašnieks ir SIA “Magnum Medical”, kas pieder Igaunijas farmācijas uzņēmumam”Magnum”.

“Magnum” īpašnieks ir holdings “MM Grupp”, kura akciju kontrolpakete pieder Igaunijas uzņēmējam Margusam Linnamē.

“MM Grupp” piederošo uzņēmumu vidū ir arī mediju koncerns “Postimees Grupp”, elektroierīču tirgotājs “IM Arvutid”, tāpat grupai ir līdzdalība ultrakondensatoru ražotājā “Skeleton Technologies Group”, kinoteātru, grāmatnīcu, ēdināšanas un izklaides uzņēmumu pārvaldniecē “Apollo Group”. Informācijas aģentūra LETA ir daļa no starptautiskas mediju un monitoringa grupas, kuras akciju turētājs ir “MM Grupp”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*