Sākums » Ārzemēs » Aptiekai Igaunijā jāmaksā medicīnas centram 165 000 eiro par īres strīdā radītiem zaudējumiem
Aptiekai Igaunijā jāmaksā medicīnas centram 165 000 eiro par īres strīdā radītiem zaudējumiem

Aptiekai Igaunijā jāmaksā medicīnas centram 165 000 eiro par īres strīdā radītiem zaudējumiem

Harju apgabala tiesa Igaunijā apmierinājusi Ziemeļigaunijas Medicīnas centra (PERH) prasību, uz kuru pamatojoties aptieku ķēdei “Terve Pere Apteek”, kas darbojas “Apotheka” zīmola ietvaros, jāmaksā PERH 165 000 eiro par nodarītiem zaudējumiem.

Apmēram piecus mēnešus starp PERH un “Terve Pere Apteek” notiek strīds par aptiekas telpu nomu slimnīcā. Tiesvedība starp slimnīcu un aptieku vēl nebija noslēgusies, taču tās laikā PERH iesniedzis tiesā vairākus pieteikumus par pagaidu tiesisko aizsardzību. PERH lūdzis atlīdzināt zaudējumus, kas radušies nomas strīda laikā.

Medicīnas centra vadība presei paziņojusi, ka Harju apgabala tiesa nolēmusi apmierināt PERH prasību un arestēt “Terve Pere Apteek” bankas kontus slimnīcas labā par 165 000 eiro. Šī summa atbilstot medicīnas centram nodarītajiem zaudējumiem.

“Terve Pere Apteek” ir tiesības 15 dienu laikā iesniegt apelācijas sūdzību.

“Terve Pere Apteek”, kas šobrīd darbojas zem “Apotheka” zīmola, jau gadiem ilgi atradusies minētajā medicīnas centrā. Pagājušā gada vasarā, aptiekas nomas līguma termiņam tuvojoties beigām, slimnīca organizēja konkursu par aptiekas ekspluatāciju, kurā uzvarēja cits aptieku uzņēmums – “Benu Apteek Eesti”. Kad īres līgums oktobrī beidzies, “Terve Pere Apteek” atteikusies atbrīvot telpas, norādot uz nepilnībām konkursa norisē un atsaucoties uz spēkā esošu vienošanos ar PERH. 4. oktobrī medicīnas centrs Harju apgabaltiesā iesniedzis prasību pret “Terve Pere Apteek”, pieprasot telpu atbrīvošanu.

Igaunijas zāļu aģentūra apturējusi “Terve Pere Apteek” darbības licenci, atsaucoties uz Likumu par zālēm, saskaņā ar kuru aptiekai ir jābūt juridiskam pamatam darbībai noteiktā vietā. Aptieka pārsūdzējusi lēmumu un lūgusi pagarināt darbības licenci, pamatojoties uz sākotnējo tiesisko aizsardzību.

“Terve Pere Apteek” pieder “Magnum AS”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.