Sākums » Ārzemēs » Argentīnas Senāts atbalsta medicīniskās marihuānas legalizēšanu
Argentīnas Senāts atbalsta medicīniskās marihuānas legalizēšanu

Argentīnas Senāts atbalsta medicīniskās marihuānas legalizēšanu

Argentīnas Senāts 29. martā vienbalsīgi atbalstījis likumprojektu par medicīniskās marihuānas legalizāciju, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Parlamenta apakšpalāta likumprojektu jau ir apstiprinājusi un prezidents Maurisio Makri to visticamāk parakstīs.

Likums atcels aizliegumu importēt kaņepju eļļu un ļaus argentīniešiem to iegādāties ar ārsta recepti. Tomēr likums neatļaus audzēt marihuānu mājās.

Pacienti un to ģimenes Senāta balsojumu uztvērušas ar patiesu prieku, paužot cerību, ka senatori atradīs veidu, kā apiet arī ierobežojumus mājās audzētai marihuānai.

Marija Laura Alasi, kuras mazā meitiņa slimo ar epilepsiju, noradījusi, ka daudzas mātes jau tagad audzē mājas “zālīti”, lai palīdzētu saviem slimajiem bērniem.

Latīņamerika pēdējos gados pieredzējusi milzīgas pārmaiņas politikā attiecībā uz marihuānu. 2013.gadā Urugvaja kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas pilnībā legalizēja marihuānu, sākot no audzēšanas un beidzot ar pārdošanu, lai gan lietotājiem ir jāreģistrējas. Kolumbija, Čīle un Meksika ir legalizējušas medicīniskās marihuānas audzēšanu un lietošanu, kā arī marihuānas izmantošanu zinātniskiem mērķiem, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*