Sākums » Farmācija » Ārvalstu spekulantu dēļ ražotājs paaugstinās “Rigvir” cenu Latvijā
Ārvalstu spekulantu dēļ ražotājs paaugstinās “Rigvir” cenu Latvijā

Ārvalstu spekulantu dēļ ražotājs paaugstinās “Rigvir” cenu Latvijā

No šī gada 1. jūlija pretvēža zāļu “Rigvir” cena Latvijas aptiekās tiks izlīdzināta ar šī medikamenta cenām ārvalstu tirgos, kur tas maksā virs 300 eiro, ziņo ražotāja pārstāvji.

“Rigvir” cena nav tikusi mainīta kopš pašiem pirmsākumiem un pēdējos gadus zāles pārdotas zem pašizmaksas, jo tāda ir bijusi zāļu izgudrotājas profesores Ainas Mucenieces griba, ko plānots ievērot arī turpmāk, tomēr piemērojot preparātam īpašu cenu politiku. Tam par iemeslu esot pēdējā laikā novērotā tendence, kad neidentificēti ārvalstu spekulanti nekontrolēti iepērk un izved šīs zāles no Latvijas, izmantojot apšaubāmas shēmas, kas var apdraudēt gan “Rigvir” kvalitāti, gan pacientu drošību, paziņojumā masu medijiem pauž profesores Mucenieces ģimene.

Ņemot vērā zāļu cenu izlīdzināšanas pasākumus, kā rezultātā “Rigvir” cenas Latvijas aptiekās tiks ievērojami paaugstinātas, zāļu ražotājs ir radījis īpašu kompensācijas sistēmu, kas nodrošinās, ka atsevišķās aptiekās pacienti varēs “Rigvir” iegādāties par cenu, kas nepārsniegs 100 eiro, līdzšinējo 80 eiro vietā.

Melanomas slimniekiem gan nekas nemainīsies, jo valsts joprojām turpinās kompensēt “Rigvir” iegādi 100% apmērā. Kompensējamais “Rigvir” melanomas pacientiem joprojām tiks izsniegts uz speciālo (sarkano) recepšu pamata, savukārt citiem pacientiem – uz parasto (zilo) recepšu pamata, ja receptes izsniedzējs – ārsts onkologs – būs iekļauts to ārstu sarakstā, kam ir atbilstoša pieredze un profesionālās zināšanas viroterapijas pielietošanā.

Kamēr notiek pāreja uz izlīdzinātajām cenām, zāles “Rigvir” pagaidām varēs iegādāties tikai vienā aptiekā – “Medelens”, Latvijas Infektoloģijas centrā, Rīgā, Linezera ielā 3, ziņo ražotāja pārstāvji.

Elīna Badune

3 komentāri

  1. Vai tas ir likumīgi – zāles nodrošināt tikai vienā aptiekā??? Tām būtu jābūt pieejamām visās aptiekās? Kas liedz citām aptiekām tās pasūtīt no lieltirgotavas?

  2. Alkatībai nav gala! Lai izlīdzinātu cenu visā pasaulē, cenu nevis samazina līdz Latvijas Līmenim, bet paceļ līdz Eiropas līmenim! Malači, ko lai saka, lūk tā rodas miljonāri!
    Un visi tie gaudulīgie raksti par zāļu izgudrotājas vēlmēm un mērķiemk ir pupu mizas, nauda, nauda un vēlreiz nauda un nekas vairāk!

    PS: kad veselības inspekcija uzliks sodu ražotājam par to, ka RIGVIR nav pieejams visās aptiekās 24 h laikā no receptes saņemšanas!?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*