Sākums » Ārzemēs » Arvien jauni pierādījumi liecina, ka omikrons izraisa vieglākus simptomus
Arvien jauni pierādījumi liecina, ka omikrons izraisa vieglākus simptomus

Arvien jauni pierādījumi liecina, ka omikrons izraisa vieglākus simptomus

Pasaules veselības organizācija (PVO) paudusi, ka parādās arvien vairāk pierādījumu, kas apstiprina, ka Covid-19 omikrona paveids izraisa vieglākus simptomus nekā iepriekšējie vīrusa varianti.

Agrīnie laboratorijas pētījumi atklāj, ka omikrons, nonākot plaušu audos, replicējas mazāk efektīvi, taču joprojām tiek apkopoti klīniskā praksē gūtie dati par to, vai tas izraisa vieglāku slimības gaitu un rada mazāku hospitalizācijas risku.

Honkongas Universitātes Medicīnas fakultātes pētnieku komanda atklājusi, ka omikrons cilvēka elpceļos replicējas 70 reižu ātrāk nekā delta paveids. Salīdzinot gan ar delta paveidu, gan sākotnējo koronavīrusu, omikrona variants daudz ātrāk nokļūst bronhos, bet daudz lēnāk iefiltrējās pašos plaušu audos.

Vadošais pētnieks Maikls Čans tomēr joprojām mudina ievērot piesardzību attiecībā uz šiem rezultātiem un norāda: “Ir svarīgi atzīmēt, ka slimības smagumu cilvēkiem nenosaka tikai vīrusa replikācija, bet arī saimniekorganisma imūnreakcija uz infekciju.”

“Mēs redzam arvien vairāk pētījumu, kas norāda, ka omikrons, atšķirībā no citiem vīrusiem, kas var izraisīt smagu pneimoniju, inficē tikai ķermeņa augšdaļu,” Ženēvā žurnālistiem pauda PVO Incidentu nodaļas vadītājs Abdi Mahamuds. Mahamuds paziņoja, ka tās varētu būt “labas ziņas”.

Neskatoties uz to, Mahamuds piebilda, ka omikrona augstais pārneses līmenis nozīmē, ka tas kļūs dominējošs daudzās vietās dažu nedēļu laikā, radot ievērojamu risku tajās valstīs, kur lielākā daļa iedzīvotāju vēl arvien nav vakcinēti.

Sagatavoja Elīna Badune

Ziņu avots: http://www.pharmafile.com

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*