Sākums » Ārzemēs » Arvien vairāk farmācijas uzņēmumu sniedz praktisku atbalstu Ukrainai
Arvien vairāk farmācijas uzņēmumu sniedz praktisku atbalstu Ukrainai

Arvien vairāk farmācijas uzņēmumu sniedz praktisku atbalstu Ukrainai

Jau ziņojām, ka Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA) publicējusi garu sarakstu ar saviem organizācijas biedriem – zāļu ražotājiem, kas iestājas pret Krievijas uzbrukumu Ukrainai un atbalsta ukraiņus šajā brīdī. Saraksts tiek atjaunots un papildināts, jo arvien vairāk farmācijas uzņēmumu nosoda Krievijas agresiju un sniedz praktisku un finansiālu atbalstu karā cietušajai Ukrainai.

Jau rakstījām par uzņēmumiem “AbbVie”, “AstraZeneca”, “Biogen” un “Bristol Myers Squibb”, kas pauduši savu viedokli par Ukrainā notiekošo un ziņo par savu atbalstu ukraiņu tautai.

Turpinām rakstīt par farmācijas uzņēmumiem, kas iekļauti EFPIA sarakstā.

Grünenthal

Vācijas farmācijas uzņēmums “Grünenthal” – pirmais, kurš Vācijā ieviesa penicilīna ražošanu – ir ziedojis 400 000 eiro Sarkanajam Krustam, lai atbalstītu humānās palīdzības pasākumus Ukrainā un Austrumeiropā. Turklāt “Grünenthal” sadarbojas ar “Action Medeor” – lielāko medicīniskās palīdzības organizāciju Eiropā – un Universitātes slimnīcu Āhenē, lai Ukrainā un Austrumeiropas reģionā nodrošinātu steidzami nepieciešamos pretsāpju medikamentus.

Ipsen

Francijas zāļu ražotājs “Ipsen” sniedz humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, ziedojot 1,5 miljonus eiro, kas sadalīti starp divām humānās palīdzības organizācijām:

  • “Tulipe” vāc ziedojumus no veselības aprūpes uzņēmumiem, lai ar partneru starpniecību reaģētu uz nelaimē nonākušo iedzīvotāju ārkārtas vajadzībām akūtu veselības krīžu, dabas katastrofu un konfliktu laikā;
  • Sarkanais Krusts Francijā ir neatkarīga labdarības organizācija, kas strādā kopā ar valdībām un valsts iestādēm un veic neitrālu un objektīvu humāno darbību.

Johnson & Johnson

“Johnson & Johnson” paziņojis, ka:

  • ziedo 5 miljonus ASV dolāru, lai atbalstītu Starptautiskās glābšanas komitejas un Starptautiskā Sarkanā Krusta darbu, sniedzot humāno palīdzību bēgļiem Ukrainas pierobežas valstīs;
  • nodrošina produktu, tostarp higiēnas komplektu, veselības paciņu un medicīnas piederumu, ziedojumus;
  • uzsāk neierobežotu ziedojumu vākšanas programmu, iesaistot visus uzņēmuma darbiniekus visā pasaulē;
  • turpina sadarboties ar saviem ilggadējiem partneriem globālās veselības jomā — International Health Partners (IHP, Apvienotā Karaliste), Americares (ASV), Direct Relief (ASV), IFRC, “Glābiet bērnus” un UNICEF —, lai atbalstītu tos Austrumeiropas reģionā, nodrošinot piekļuvi uzņēmuma produktu piegādes ķēdei un stiprinātu tās sasniedzamību.

Farmācijas uzņēmumu, kas jau aktīvi iesaistījušies palīdzības sniegšanā Ukrainai, ir daudz. Ar visu uzņēmumu sarakstu var iepazīties EFPIA tīmekļvietnē: https://www.efpia.eu/news-events/the-efpia-view/efpia-news/pharmaceutical-industry-response-to-the-war-in-ukraine/ Turpināsim par tiem rakstīt.

 

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*