Sākums » Farmācija » “AstraZeneca” atzīst, ka tās Covid-19 vakcīna pētījumā ASV bijusi par 76% efektīva
“AstraZeneca” atzīst, ka tās Covid-19 vakcīna pētījumā ASV bijusi par 76% efektīva

“AstraZeneca” atzīst, ka tās Covid-19 vakcīna pētījumā ASV bijusi par 76% efektīva

Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas firma”AstraZeneca” trešdien, 24. martā, atzina, ka tās Covid-19 vakcīna klīniskā pētījumā ASV, Peru un Čīlē bijusi par 76% efektīva.

“AstraZeneca” pirmdien bija paziņojusi, ka trešās fāzes pētījumi ASV liecina, ka tās izstrādātās Covid-19 vakcīnas efektivitāte ir 79%. Tomēr firma otrdien solīja 48 stundu laikā publiskot plašākus datus par šīs vakcīnas izmēģinājumiem ASV.

Uzņēmums ar šo solījumu nāca klajā pēc ASV Nacionālā Alerģijas un infekcijas slimību institūta (NIAID) paziņojuma, kurā teikts, ka, iespējams, izmantota novecojusi informācija, pieņemot lēmumu, ka “AstraZeneca” Covid-19 vakcīna ir ļoti efektīva.

“Mēs esam pārskatījuši sākotnējās analīzes provizorisko novērtējumu, un rezultāti atbilda starpposma analīzei,” otrdien paziņoja “AstraZeneca”. “Mēs grasāmies izdot sākotnējās analīzes rezultātus 48 stundu laikā.”

Lai arī “AstraZeneca” vakcīna apstiprināta vairāk nekā 50 valstīs, ASV zaļā gaisma tai pagaidām nav dota.

Eiropā “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanu aizkavēja bažas par trombu veidošanos, kā dēļ vairākas valstis uz laiku apturēja šīs vakcīnas izmantošanu. Francija, Vācija un vairākas citas valstis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka atsāks “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas izmantošanu. Globālie eksperti un “AstraZeneca” uzsver, ka šī vakcīna ir droša.

Eiropas Savienības (ES) amatpersonu kritiku “AstraZeneca” izpelnījusies arī par kavēšanos ar vakcīnas devu piegādēm. Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien atbalstīja ierosinājumu potenciāli nobloķēt ES ražoto “AstraZeneca” vakcīnas devu eksportu ārpus bloka.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.