Sākums » Farmācija » “AstraZeneca” tuvākajās dienās publiskos plašākus datus par Covid-19 vakcīnas pētījumiem ASV

“AstraZeneca” tuvākajās dienās publiskos plašākus datus par Covid-19 vakcīnas pētījumiem ASV

Lielbritānijā bāzētā farmācijas firma “AstraZeneca” otrdien, 23. martā, paziņojusi, ka 48 stundu laikā publiskos plašākus datus par Covid-19 vakcīnas pētījumiem ASV.

Uzņēmums ar šādu paziņojumu nācis klajā pēc ASV Nacionālā Alerģijas un infekcijas slimību institūta (NIAID) paziņojuma, kurā teikts, ka, iespējams, izmantota novecojusi informācija, pieņemot lēmumu, ka “AstraZeneca” Covid-19 vakcīna ir ļoti efektīva.

“Mēs esam pārskatījuši sākotnējās analīzes provizorisko novērtējumu, un rezultāti atbilda starpposma analīzei,” paziņoja “AstraZeneca”. “Mēs grasāmies izdot sākotnējās analīzes rezultātus 48 stundu laikā,” paziņoja uzņēmums.

“AstraZeneca” pirmdien paziņoja, ka trešā posma izmēģinājumi ASV liecina, ka “AstraZeneca” izstrādātās Covid-19 vakcīnas efektivitāte ir 79%. Kaut arī “AstraZeneca” vakcīna apstiprināta vairāk nekā 50 valstīs, ASV zaļā gaisma tai pagaidām nav dota. Eiropā “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanu aizkavēja bažas par trombu veidošanos, kā dēļ vairākas valstis uz laiku apturēja šīs vakcīnas izmantošanu. Francija, Vācija un vairākas citas valstis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka atsāks “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas izmantošanu. Globālie eksperti un “AstraZeneca” uzsver, ka vakcīna ir droša.

Eiropas Savienības (ES) amatpersonu kritiku “AstraZeneca” izpelnījusies arī par kavēšanos ar vakcīnas devu piegādēm. Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien atbalstīja ierosinājumu potenciāli nobloķēt ES ražoto “AstraZeneca” vakcīnas devu eksportu ārpus bloka.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.