Sākums » Ārzemēs » ASV aptieka iesūdz tiesā Narkotiku apkarošanas aģentūru par zāļu konfiskāciju
ASV aptieka iesūdz tiesā Narkotiku apkarošanas aģentūru par zāļu konfiskāciju

ASV aptieka iesūdz tiesā Narkotiku apkarošanas aģentūru par zāļu konfiskāciju

Kaut arī dažu aptieku zāles nonāk zagļu rokās, Floridas pilsētā Tampā Narkotiku apkarošanas aģentūra (DEA) kādai aptiekai konfiscējusi visas zāles.

Kā ziņo laikraksts “Tampa Tribune”, West Chase Compounding aptieka iesniegusi prasību pret DEA Tieslietu departamentu un ģenerālprokuroru Ēriku Holderu par aptiekas zāļu konfiskāciju un sekmīga darba traucēšanu. Aptieka arī vēlas, lai tiek izdots pagaidu ierobežojošs rīkojums pret DEA, kas ļautu aptiekai turpināt savu darbību.

Pēc tiesā pieejamās informācijas, kad DEA pagājušajā nedēļā ieradās aptiekā, aģentūras pārstāvji anulēja aptiekas DEA licenci, kas atļauj tirgot kontrolētās vielas. Vadoties pēc ierobežojošā rīkojuma datiem, aptiekas darbinieki no DEA pārstāvjiem saņēma arī vēstuli, kurā bija ļoti daudz neprecizitāšu.

“DEA rīcības cēlonis nebija tas, ka aptieka varētu radīt nenovēršamu kaitējumu vai draudus sabiedrībai,” rakstīts tiesas iesniegumā. “Nē, DEA attaisnojums bija, ka aptiekas daļas tikušas pārdotas vairāk nekā pirms pusotra gada bez aģentūras piekrišanas. DEA rīkojās prettiesiski, ārpus tās pilnvarām un pretēji tās iekšējam nolikumam. Turklāt DEA pārkāpa aptiekas konstitucionālās tiesības uz taisnīgu tiesu, nelikumīgi apejot tās administratīvo procedūru.”

Saskaņā ar juridiskiem iesniegumiem, aptieka apstiprināja, ka Stīvens Kadiks pārdevis savas aptiekas daļas Renjēram Gobea, taču DEA vēstulē aptiekai apgalvots, ka Gobea pārdevis sīs daļas pats sev.

Aptieka uzsver, ka tā pārdod tādas zāles, kas pacientiem nav tirdzniecībā pieejamas, un šādi viņi cieš no DEA darbībām. Aptiekas darbinieki uskata, ka DEA darbības rezultātā aptiekai visdrīzāk nāksies pārtraukt darbību, vēsta laikraksts “Tampa Tribune”.

 

Sagatavoja Paula Vītoliņa

Ziņu avots: PharmacyTimes.com

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.