Sākums » Farmācija » ASV mīkstina “Pfizer” Covid-19 vakcīnas uzglabāšanas nosacījumus
ASV mīkstina “Pfizer” Covid-19 vakcīnas uzglabāšanas nosacījumus

ASV mīkstina “Pfizer” Covid-19 vakcīnas uzglabāšanas nosacījumus

Saldēti flakoni ar ASV farmācijas uzņēmuma “Pfizer” Covid-19 vakcīnām var tikt uzglabāti tādās temperatūrās, kādas parasti ir farmācijas produktu saldētavās, uz laiku līdz divām nedēļām, ceturtdien paziņoja ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA). Šis lēmums mīkstina iepriekšējo prasību, ka šī vakcīna ir jāuzglabā ultrazemās temperatūrās no mīnus 80 līdz mīnus 60 grādiem pēc Celsija.

“Alternatīvā temperatūra transportēšanai un uzglabāšanai palīdzēs atvieglot slogu, ko radīja prasība nodrošināt ultrazema aukstuma uzglabāšanas iekārtas vakcinācijas vietām, un tai vajadzētu palīdzēt nogādāt vakcīnu uz lielāku skaitu [vakcinācijas] vietu,” sacīja FDA Bioloģiskās novērtēšanas un pētījumu centra direktors Pīters Markss.

FDA paziņoja, ka tā atbilstoši atjauninās faktu sarakstu veselības aprūpes sniedzējiem. Temperatūra farmācijas produktu saldētavās parasti ir apmēram mīnus 20 grādi pēc Celsija.

FDA mīkstināja uzglabāšanas nosacījumus pēc “Pfizer” pieprasījuma, kas pamatots ar uzņēmuma pētījumiem par vakcīnas stabilitāti augstākā temperatūrā. “Pfizer” Covid-19 vakcīna “Comirnaty” pamatojas uz jaunu tehnoloģiju, kurā tiek izmantotas ribonukleīnskābes (RNS) signālvielas (mRNA) molekulas ar ģenētiskiem norādījumiem cilvēka šūnām par vīrusa proteīna producēšanu. mRNA molekulas atrodas tauku daļiņu apvalkos, kuri tās aizsargā, tomēr tās degradējas straujāk par tradicionālajām vakcīnām, tāpēc ir vajadzīgi stingrāki uzglabāšanas pasākumi.

Pēc atsaldēšanas flakonus var uzglabāt ledusskapja temperatūrā no plus diviem līdz plus astoņiem grādiem pēc Celsija uz laiku līdz piecām dienām. Istabas temperatūrā tos var turēt ne ilgāk par divām stundām.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*