Sākums » Ārzemēs » Austrālija aicina veikt neatkarīgu izmeklēšanu par pandēmijas izcelsmi
Austrālija aicina veikt neatkarīgu izmeklēšanu par pandēmijas izcelsmi

Austrālija aicina veikt neatkarīgu izmeklēšanu par pandēmijas izcelsmi

Austrālijas ārlietu ministre Marisa Peina svētdien, 19. aprīlī, aicinājusi veikt neatkarīgu starptautisku izmeklēšanu par jaunā koronavīrusa pandēmijas izcelsmi, ziņo informācijas aģentūra LETA. Ministre raidorganizācijai ABC sacīja, ka caurspīdīgums, sevišķi, no Ķīnas puses, ir būtisks, lai virzītos uz priekšu.

Jautāta, ko viņa vēlas uzzināt no Ķīnas, Peina sacīja, ka nepieciešama neatkarīga izmeklēšana par jaunā koronavīrusa izcelsmi, par varasiestāžu reakciju uz to un par atklātību, ar kādu Ķīna dalījās ar informāciju.

Ministre sacīja, ka jāizmeklē arī Ķīnas sadarbība ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO). Peina piebilda, ka līdzīgas bažas esot arī Savienotajām Valstīm.

ASV prezidents Donalds Tramps šomēnes paziņoja par ASV finansējuma apturēšanu Pasaules Veselības organizācijai, jo šī ANO aģentūra, pēc viņa teiktā, slēpusi jaunā koronavīrusa uzliesmojuma nopietnību Ķīnā pirms tā izplatīšanās pa visu pasauli un nav pietiekami efektīvi reaģējusi uz šo krīzi.

Peina paziņoja, ka pandēmijas dēļ zināmas izmaiņas piedzīvos Austrālijas attiecības ar Ķīnu.

Austrālijas veselības ministrs Gregs Hants atbalstīja ideju par neatkarīgu izmeklēšanu un apgalvoja, ka Austrālijai izdevies sekmīgi ierobežot vīrusa izplatību daļēji tādēļ, ka tā nav sekojusi PVO padomiem, bet pieņēmusi savus lēmumus.

Austrālijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta aptuveni 6600 cilvēkiem, no kuriem 70 miruši no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Hants sacīja, ka PVO ir paveikusi labu darbu cīņā pret masalām, poliomielītu, malāriju un citām slimībām, bet jaunā koronavīrusa gadījumā nav palīdzējusi pasaulei.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.