Sākums » Farmācija » “Black Duck Invest” vēršas tiesā Čehijā par “Olainfarm” akciju darījumu

“Black Duck Invest” vēršas tiesā Čehijā par “Olainfarm” akciju darījumu

Čehijas uzņēmums “Black Duck Invest”, kas apgalvo, ka 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS “Olainfarm” akciju pirkuma darījumu ar SIA “Olmafarm”, ir vērsies tiesā Prāgā, Čehijā, ar civilprasību par darījuma īstenošanu, jo pārdevējs līdz šai dienai nav pabeidzis akciju pārveduma darījumu, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Līdztekus “Black Duck Invest” pirmdien plānoja vērsties arī pie virknes Latvijas komercbanku, tostarp “SEB bankas” un “BlueOrange Bank”, aicinot bankas uzmanīgi izvērtēt jebkuru mēģinājumu pārvest konkrētās “Olainfarm” akcijas, kas atrodas “Olmafarm” vērtspapīru kontā.

“Black Duck Invest” norāda, ka šīs akcijas jau ir pārdotas un ir aktīvas tiesvedības objekts.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pilnībā noraidījusi Čehijas firmas “Black Duck Invest” pieteikumu pret zāļu ražotāja “Olainfarm” lielāko akcionāru “Olmafarm” par prasības nodrošināšanu pirms prasības celšanas, liecina tiesas lēmums. Čehijas firma bija lūgusi tiesu apķīlāt “Olmafarm” piederošās 42,5% “Olainfarm” akcijas, kā arī aizliegt “Olmafarm” izmantot uzņēmumam piederošo “Olainfarm” akciju balsstiesības.

Jau trīs gadus notiek cīņa par kontroli “Olainfarm”, tostarp Čehijas “Black Duck Invest” apgalvo, ka kļuvis par lielāko uzņēmuma akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas. Raidījuma “Nekā personīga” rīcībā esoši dokumenti liecinot, ka kopā ar šo čehu firmu pie akcijām plānojuši tikt arī “Olainfarm” padomes locekļi Velmers un Krastiņš.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.