Sākums » Ārzemēs » Cukura diabēta slimnieki Krievijā saskārušies ar insulīna trūkumu

Cukura diabēta slimnieki Krievijā saskārušies ar insulīna trūkumu

Cukura diabēta slimnieki Krievijā saskārušies ar milzīgām problēmām – valstī ir lielas grūtības iegādāties insulīnu, jo agrāk šis medikaments lielākoties tika importēts no Rietumvalstīm.

Sūdzības par insulīna trūkumu aptiekās izskanējušas visos Krievijas reģionos – sākot no Maskavas, beidzot ar Tālajiem Austrumiem. Īpaši tas skar insulīna līdzekļus, kas samazina cukura līmeni pēc ēšanas.

“Agrāk aptieku plauktos bija daudz zāļu, taču tagad tie ir gandrīz tukši. Agrāk nopirkt insulīnu nebija problēmu, taču tagad tas ir brauciens no aptiekas uz aptieku, un dažās iespējams rezervēt preparātu uz 30 minūtēm. Turklāt arī ārsti samazina recepšu derīguma termiņu, atsaucoties uz insulīna deficītu. Iepriekš man izrakstīja insulīnu trīs mēnešiem uz priekšu, taču tagad – tikai mēnesim,” medijam “The Moscow Times” sūdzējusies kāda Maskavas iedzīvotāja, kura sirgst ar cukura diabētu.

Pēc Krievijas Veselības ministrijas datiem, Krievijā ir vairāk nekā 10 miljonu diabēta slimnieku. Problēmas ar šiem cilvēkiem nepieciešamo medikamentu piegādēm sākās jau pērn. Laikposmā no 2023. gada janvāra līdz septembrim aptiekas pārdeva piecu gadu laikā mazāko insulīna apjomu – 11,8 miljonus iepakojumu, bet salīdzinot ar 2022. gadu realizācijas apjomi nokritās par 8%.

Krievijā divas trešdaļas insulīna krājumu tiek importēti – Francijas “Sanofi” nodrošina 35% no tirgus, bet Dānijas “Novo Nordisk” – vēl 33%. Importa medikamenti pazūd no Krievijas aptiekām. Ņemot vērā karu un sankcijas, ārvalstu kompānijām ir kļuvis pārāk dārgi turpināt darbību Krievijas tirgū, tādēļ tās meklē iespējas, kā nodot savu biznesu Krievijas uzņēmumiem. Tikmēr Krievijas valdības uzstādījums ir visus brīvos resursus novirzīt militāri rūpnieciskajam kompleksam, lai varētu turpināt bruņoties un karot Ukrainā.

Avots: TVNET/FINANCENET

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*