Sākums » Ārzemēs » Dānija ar 80% vakcinētu iedzīvotāju atceļ visus Covid-19 ierobežojumus
Dānija ar 80% vakcinētu iedzīvotāju atceļ visus Covid-19 ierobežojumus

Dānija ar 80% vakcinētu iedzīvotāju atceļ visus Covid-19 ierobežojumus

Dānijā no piektdienas, 10. septembra, atcelti visi ierobežojumi, kas valstī tika noteikti cīņā ar Covid-19, un tās valdība vairs neuzskata Covid-19 par sabiedrībai kritisku slimību. Līdz ar to Dānija ir viena no pirmajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas spērusi šādu soli, pamatojoties uz proporcionāli lielo vakcinēto cilvēku skaitu.

Pret Covid-19 Dānijā pilnībā vakcinēti vairāk nekā 80% cilvēku, kas vecāki par 12 gadiem.

Dānija bija viena no pirmajām valstīm, kas jau 2020. gada martā daļēji ieviesa stingrus ieobežojumus, slēdzos skolas, nebūtiskos uzņēmumus un aizliedzot sniegt pakalpojumus. Pandēmijas laikā tā gan atviegloja, gan pastiprināja ierobežojumus, bet aprīlī ieviesa “koronapases”. To īpašnieki varēja apmeklēt kinoteātrus, fitnesa centrus, frizētavas, restorānus un citas iestādes.

Šī prasība attiecība uz dažām iestādēm, arī muzejiem, tika atcelta 1.augustā, citām to atcēla septembra sākumā, tomēr attiecībā uz naktsklubiem un citiem lieliem pasākumiem tā bija spēkā līdz 10.septembrim. Maskas sabiedriskajā transportā nav obligātas kopš 14.augusta.

“Es neteiktu, kas tas ir pāragri. Mēs esam atvēruši durvis, bet mēs esam arī paziņojuši, ka varam tās slēgt, ja nepieciešams,” ziņu aģentūrai AP sacīja Orhūsas Universitātes virusoloģijas profesors Sērens Rīss Paludans.

Dānijas veselības ministrs Magnuss Heunike 27.augustā sacīja, ka “epidēmija ir pakļauta kontrolei”, bet brīdināja, ka tā vēl nav beigusies un valdība rīkosies, ja būs nepieciešams. Rīss Paludans sacīja, ka Dānijā izšķirošais brīdis, kad sākt ierobežojumu atvieglošanu, bija, kad abas Covid-19 vakcīnas devas bija saņēmuši vairums iedzīvotāju, kas pārsnieguši 50 gadu slieksni.

Dānijā sejas maskas vai sejas aizsargi joprojām ir obligāti lidostās un cilvēkiem rekomendēts tos lietot arī vizītēs pie ārsta, testēšanas centros vai slimnīcās. Joprojām tiek arī rekomendēts ievērot sociālo distanci un uz robežām joprojām ir spēkā stingri ierobežojumi tiem iebraucējiem, kas nav Dānijas pilsoņi.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.