Sākums » Jaunākie raksti » Diskutēs par Latvijas onkoloģijas plāna īstenošanu Eiropas Vēža uzveikšanas plāna kontekstā

Diskutēs par Latvijas onkoloģijas plāna īstenošanu Eiropas Vēža uzveikšanas plāna kontekstā

Nākamnedēļ, 17.maijā, plkst.15 Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība “Onkoalianse” kopā ar ekspertiem rīkos semināru “Latvijas onkoloģijas plāns Eiropas Vēža uzveikšanas plāna gaismā”.

Cīņa ar vēzi ir viena no galvenajām Eiropas Komisijas prioritātēm veselības aprūpes jomā, tādēļ pirms diviem gadiem ir pieņemts Eiropas Vēža uzveikšanas plāns, kurā ir ietverta jauna pieeja vēža profilaksei, ārstēšanai un vēža slimnieku aprūpei. Pagājušajā gadā arī Latvijas valdība apstiprināja jaunu Onkoloģijas plānu, kura galvenais mērķis ir integrētu veselības aprūpes pakalpojumu attīstība, lai novērstu priekšlaicīgu mirstību no onkoloģiskām slimībām.

Latvijas vēža pacienti ir nevienlīdzīgā situācijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Lietuvu un Igauniju. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) ir secinājusi, ka Latvija nodrošina labu finansiālu pieejamību stacionārai un ambulatorai vēža pacientu aprūpei visiem iedzīvotājiem, taču piekļuve inovatīvām pretvēža zālēm ir ierobežota un aprūpes kvalitāte būtu jāuzlabo. Tāpat pastāv izteikta nevienlīdzība vēža profilaksē un vēža skrīninga un aprūpes pieejamības jomā.

Semināra dalībnieki apspriedīs Latvijas onkoloģijas plāna īstenošanas pirmo posmu, īpaši Eiropas Vēža uzveikšanas plāna kontekstā, analizēs, kā Latvijā iecerētie pasākumi sasaucas ar Eiropas plānu un iepriekšējos gados mūsu valstij dotajām rekomendācijām, vērtēs progresu diagnostikas, inovatīvu medikamentu un ārstēšanas pieejamības, pacientu aprūpes uzlabošanā, valsts budžeta finansējuma palielināšanā.

Seminārā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāts, Eiropas Parlamenta Īpašās komitejas vēža uzveikšanai priekšsēdētāja vietnieks Ivars Ijabs, Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, Saeimas deputāte, Onkoloģijas pacientu atbalsta deputātu grupas vadītāja Ingrīda Circene, Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” valdes priekšsēdētāja Olga Valciņa, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Geriņa-Bērziņa, Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja.

Seminārs notiks Latvijas Ārstu biedrības telpās, taču tas būs skatāms arī tiešraidē “Onkoalianse” profilā “Facebook” platformā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*