Sākums » Farmācija » Divu nedēļu laikā izmeklēs Eiropā konstatētus trombu veidošanās gadījumus pēc vakcinēšanās ar “AstraZeneca” vakcīnu

Divu nedēļu laikā izmeklēs Eiropā konstatētus trombu veidošanās gadījumus pēc vakcinēšanās ar “AstraZeneca” vakcīnu

Nepieciešamas vismaz divas nedēļas, lai izmeklētu līdz šim Eiropā konstatētus trombu veidošanās gadījumus pēc vakcinēšanās ar “AstraZeneca” un pārliecinātos, ka vakcīna ir droša, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Viņa atzina, ka padome rūpīgi sekojusi visiem ziņojumiem Latvijā un notikumiem Eiropas valstīs, un tā ir tikai normāla situācija, kas veidojas pēc jaunu medikamentu reģistrācijas, proti, gaidīt signālus par tām.

Zavadska nenoliedza, ka līdz šim nav pierādījumu par vakcīnu bīstamību, taču padome, ņemot vērā informāciju no citām valstīm, nosliecās par labu piesardzībai. “Mēs esam nolēmuši nogaidīt, lai varētu izanalizēt trombu veidošanos gadījumus pēc vakcīnas saņemšanas un droši pateikt, ka vakcīna ir droša un šiem gadījumiem nav cēloņsakarību,” sacīja eksperte.

Gadījumā, ja tomēr atklāsies saikne starp “AstraZeneca” vakcīnu un blaknēm, netiek izslēgta iespēja, ka šo vakcīnu varētu ierobežot konkrētām riska grupām, žurnālistiem pavēstīja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens.

Dace Zavadska savukārt norādīja, ka Latvijas iedzīvotājiem, kas līdz šim vakcinējušies ar “AstraZeneca” vakcīnu, nav pamata satraukumam. Gadījumā, ja cilvēks saņem tikai vienu devu, tad, kā atzīmē Zavadska, cilvēkam būs augsta un laba aizsardzība līdz 90 dienām, tomēr vēlāk tā visdrīzāk varētu samazināties.

Vienlaikus eksperte skaidroja, ka, ja pēc vakcinēšanās trīs dienas paliek blaknes, būtu jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Jau ziņots, ka papildu piesardzības nolūkā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Imunizācijas valsts padome (IVP), Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Veselības inspekcija (VI) šodien ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.