Sākums » Farmācija » “Dzirciema aptiekas” ēka arhitektūras konkursā savā kategorijā atzīta par labāko arī pasaules mērogā
“Dzirciema aptiekas” ēka arhitektūras konkursā savā kategorijā atzīta par labāko arī pasaules mērogā
Foto no "Dzirciema aptiekas" arhīva.

“Dzirciema aptiekas” ēka arhitektūras konkursā savā kategorijā atzīta par labāko arī pasaules mērogā

Jau ziņojām, ka SIA “Insbergs” piederošā “Dzirciema aptieka” Rīgā saņēmusi pasaules arhitektūras un dizaina balvu “Prix Versailles” par ēkas ārējo dizainu kategorijā “Veikali un komerctelpas” Eiropā. 15. decembrī konkursa žūrija “Dzirciema aptiekas” ēku atzinusi par labāko pasaules mērogā šajā kategorijā un piešķīrusi tai īpašo balvu par eksterjeru jeb ārējo dizainu.

“Prix Versailles” ir arhitektūras balvu sērija, ko ik gadu piešķir labākajiem arhitektūras un vides dizaina objektiem visā pasaulē. Tā ir oriģināla programma ar skaidru mērķi veicināt labāku ekonomikas un kultūras mijiedarbību. Tā uzsver tirgus ekonomikas dalībnieku lomu pasaules dzīvesvides uzlabošanā un izdaiļošanā. Šogad “Prix Versailles” balvu saņēmuši 18 veikali un uzņēmumi, 16 tirdzniecības centri, 18 viesnīcas un 18 restorāni sešos pasaules reģionos: Āfrikā un Rietumāzijā; Centrālajā un Dienvidamerikā un Karību jūras reģionā; Ziemeļamerikā; Centrālajā un Ziemeļaustrumāzijā; Dienvidāzijā un Klusā okeāna salās, kā arī Eiropā. Pasaules tiesnešu žūrija 15. decembrī kronēja trīs labākos projektus katrā no  astoņām balvu kategorijām, kopumā piešķirot 24 pasaules titulus, vienu no tiem – “Dzirciema aptiekai”.

Kopš balvas izveides 2015. gadā tā tiek piešķirta UNESCO galvenajā mītnē Parīzē. Žūrijā ik gadu ir mākslas un kultūras pasaules pārstāvji no dažādām pasaules valstīm: arhitekti, kinorežisori, mūziķi, diriģenti, telpu dizaineri, modes mākslinieki, kā arī UNESCO pārstāvji.

Tāpat kā iepriekšējos gados, atlases kritēriji bija saistīti ar inovācijām, radošumu, vietējā, dabas un kultūras mantojuma atspoguļojumu un ekoloģisko efektivitāti, kā arī mijiedarbības un sociālās līdzdalības vērtībām.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.