Sākums » E-veselība » E-veselības uzturēšanas iepirkumam plānots atvēlēt 5,39 miljonus eiro
E-veselības uzturēšanas iepirkumam plānots atvēlēt 5,39 miljonus eiro

E-veselības uzturēšanas iepirkumam plānots atvēlēt 5,39 miljonus eiro

E-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkumam, kuru plānots izsludināt februārī, atvēlētais finansējums veidos 5,39 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Viņa pastāstīja, ka iepirkums tiek veikts ar mērķi atrast e-veselības sistēmas uzturētāju uz nākamajiem trīs gadiem. Konkursa uzvarētājam būs jāveic nepieciešamie uzlabojumi sistēmas funkcionalitātes nodrošināšanai. Dienesta pārstāve klāstīja, ka konkursa uzvarētājam būs arī ikdienā jānodrošina nepieciešamie uzturēšanas darbi, piemēram, cukura diabēta kartes aizpildīšanas un e-receptes izrakstīšanas sistēmu pilnveide, tostarp veicot labojumus zāļu devu un vienību skaita atainošanā. To, kāda veida jauninājumi nepieciešami, esot noteikusi E-veselības lietotāju padome.

Plānots arī atkārtoti izsludināt konkursu e-veselības testa vides izveidei. Pagaidām vēl nav zināms, kad tieši šis konkurss tiks izsludināts, bet dienestā norādīja, ka iepirkuma summa būšot 112 000 eiro. Savukārt iepirkuma mērķis būs atrast uzņēmumu, kurš varētu sakārtot, kā arī atjaunināt e-veselības testa vidi, lai tajā būtu iespējams veikt e-veselībā nepieciešamo uzlabojumu un jauninājumu testēšanu.

Tamme-Zvejniece pastāstīja, ka šāds konkurss jau tika rīkots pagājušā gada oktobra beigās, bet nepietiekamā finansējuma dēļ noslēdzās bez rezultāta. NVD šādu iespēju sākotnēji neparedzēja, jo pirms iepirkuma izsludināšanas tika veikta tirgus izpēte, kurā tika aptaujāti nozares uzņēmumi par šāda pasūtījuma iespējamajām izmaksām. Līdztekus NVD pārstāve norādīja, ka konkursam atvēlētais termiņš, proti, līdz 2019.gada beigām, esot bijis pārāk īss.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*