Sākums » Ārzemēs » Eiropas farmaceiti par PGEU prezidentu 2022. gadam ievēl Roberto Tobiu
Eiropas farmaceiti par PGEU prezidentu 2022. gadam ievēl Roberto Tobiu
Foto: no PGEU arhīva.

Eiropas farmaceiti par PGEU prezidentu 2022. gadam ievēl Roberto Tobiu

Eiropas lielākā farmaceitu organizācija – Eiropas Savienības Farmācijas grupa (Pharmaceutical Group of the European Union, PGEU) ir ievēlējusi savu jaunu vadību 2022. gadam. Par jauno PGEU prezidentu ievēlēts Itālijas Aptieku īpašnieku federācijas (Federfarma) pārstāvis Roberto Tobia, bet par PGEU viceprezidentu – Raimunds Podroško (Podroschko) no Austrijas Farmaceitu kameras.

Savā uzrunā pēc ievēlēšanas nākamais PGEU prezidents R. Tobia pauda gandarījumu, ka nākamajā gadā varēs pārstāvēt Eiropas aptieku farmaceitus un ir pagodināts par kolēģu pausto atzinību, ievēlot viņu šajā amatā. Pandēmija ir atklājusi visas mūsu valstu veselības aprūpes sistēmu stiprās un vājās puses, un tā skaidri parādīja, ka aptieku farmaceiti, kas kopš pirmās dienas atrodas pirmajā frontes līnijā pret Covid-19, ir spēcīgs un neaizstājams pīlārs, kas ar nenogurstošu apņemšanos turpina nodrošināt pacientiem aptieku pakalpojumus. Nākamais gads būs izšķirošs ar ES lomas maiņu sabiedrības veselībā, ar daudzām likumdošanas iniciatīvām, kurām būs būtiska ietekme uz aptieku ikdienas praksi, sākot no ES farmācijas tiesību aktu pārskatīšanas līdz ES veselības datu telpas izveidošanai. PGEU savas darbības ietvaros strādās, lai atvērta tipa aptieku farmaceitu viedokli aiznestu līdz politikas veidotājiem un ieinteresētajām personām, un rīkosimies, lai daudzās valstīs ieviestās būtiskās izmaiņas likumdošanā paplašinātu farmaceita prakses jomu, reaģējot uz ārkārtas situāciju,” pauda nākamais PGEU prezidents.

Roberto Tobia ir praktizējošs aptiekas īpašnieks Palermo, Sicīlijā, kā arī ir Federfarma nacionālais sekretārs, Federfarma Palermo prezidents un Utifar (Itālijas Farmaceitu tehniskā savienība) viceprezidents. Federfarma pārstāv vairāk nekā 90% Itālijas privāto aptieku īpašnieku.

Raimunds Podroško savā uzrunā sacīja: “Esmu pagodināts, ka esmu ievēlēts kalpot par PGEU viceprezidentu 2022. gadā – gadā, kurā mēs ceram, ka varēsim atkal satikties un atsākt “normālu dzīvi” ar jaunu enerģiju un spēku, kā arī ar pārliecību, ka farmaceiti ir pierādījuši sevi pacientiem un politikas veidotājiem pandēmijas laikā Tas palīdzēs PGEU un mums visiem virzīties uz priekšu farmācijas praksē un beidzot uzvarēt ilgās cīņās, nodrošinot, ka pilnībā tiek atzīta mūsu vitālā loma veselības aprūpes sistēmā un ka mēs tiekam atbilstoši atalgoti.”

Kopš 2004. gada Raimunds Podroško strādā atvērta tipa aptiekā Vīnē. Pašlaik viņš ir Austrijas Nodarbināto farmaceitu asociācijas prezidents, kā arī Austrijas Farmaceitu palātas viceprezidents.  Viņš ir arī Austrijas Zāļu verifikācijas organizācijas (AMVO) valdes loceklis. Turklāt viņš ir PGEU Austrijas delegācijas vadītājs un loceklis dažādās vietējo organizāciju veselības komitejās.

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

 

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.