Sākums » Ārzemēs » Eiropas farmaceitu organizācijai PGEU – jauns prezidents
Eiropas farmaceitu organizācijai PGEU – jauns prezidents
Foto - no PGEU arhīva.

Eiropas farmaceitu organizācijai PGEU – jauns prezidents

Šodien, 11. jūnijā,  Eiropas Savienības Farmācijas grupa (Pharmaceutical Group of the European Union, PGEU) tās Ģenerālās asamblejas sanāksmē Krakovā, Polijā, ir ievēlējusi jaunu PGEU prezidentu. Par jauno organizācijas prezidentu kļuvis Portugāles Farmācijas asociācijas (ANF) valdes loceklis Duarte Santošs (Duarte Santos).

Kā ziņo PGEU pārstāvji, D. Santošs ir kaislīgs aptiekas farmaceits. Pēc 2008. gadā Koimbra Universitātes Farmācijas fakultātē iegūtā farmācijas zinātņu maģistra grāda saņemšanas viņš iegādājās aptieku Lisabonā, kuras darbību viņam izdevās saglabāt arī cauri grūtajiem Portugāles ekonomiskās krīzes laikiem. Kopš savas karjeras sākuma Duarte ir uzņēmies gan pacientu aprūpes, gan aptiekas vadības pienākumus. 2013. gada maijā viņš kļuva par ANF valdes locekli un ir uzņēmies vairākas dažādu struktūrvienību un projektu vadības funkcijas. Kopš 2014. gada Duarte ir Lisabonas Universitātes Farmācijas fakultātes asociētais profesors. Viņš gatavojas iegūt arī uzņēmējdarbības vadītāja maģistra grādu (MBA) AESE Uzņēmējdarbības skolā Lisabonā.

Savā uzrunā, stājoties jaunajā amatā, D. Santošs paudis: “Aptieku prakse strauji attīstās un maina savu veidolu, pērejot no vienkāršas zāļu izplatīšanas uz pacientu progresīvu aprūpi un novatoriskiem pakalpojumiem. PGEU uzdevums ir atbalstīt biedrus šajās pārmaiņās, kalpojot par platformu, kurā dalīties ar labāko praksi un apkopot pamatotus pierādījumus par aptieku pakalpojumu pievienoto vērtību veselības aprūpes sistēmās. Es arī strādāšu pie tā, lai PGEU nodrošinātu visiem aptieku farmaceitiem visā Eiropā nepieciešamos instrumentus, kas risinātu daudzās problēmas un izaicinājumus, ar kuriem pašlaik saskaras farmācijas nozare: zāļu trūkums, digitalizācija, dati, viltotu zāļu tiesību aktu īstenošana un jaunie Eiropas Savienības tiesību akti par medicīnas ierīcēm un veterinārajām zālēm. Es arī darīšu visu, lai PGEU turpinātu censtienus panākt starpprofesionālu sadarbību, cieši sadarbojoties ar citām ES veselības aprūpes speciālistu organizācijām. PGEU ir “līme”, kas mūs saista, un es ar nepacietību gaidu sadarbību ar visiem PGEU dalībniekiem un ar PGEU komandu, lai sniegtu aptieku farmaceitu artavu ES politikas veidošanā.”

PGEU ir Eiropas organizācija, kas pārstāv vairāk nekā 400 000 atvērta tipa aptieku farmaceitus. PGEU biedri ir nacionālās asociācijas un profesionālās farmaceitu organizācijas 32 Eiropas valstīs, tai skaitā ES dalībvalstīs EEZ / EBTA valstīs un ES kandidātvalstīs.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. smukiņš 🙂

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.