Sākums » Farmācija » Eiropas komisārs ar Latvijas farmācijas uzņēmumiem pārrunā iespējas ražot Covid-19 vakcīnas
Eiropas komisārs ar Latvijas farmācijas uzņēmumiem pārrunā iespējas ražot Covid-19 vakcīnas

Eiropas komisārs ar Latvijas farmācijas uzņēmumiem pārrunā iespējas ražot Covid-19 vakcīnas

22. martā Latvijā ieradās Eiropas Komisijas iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons, lai ar valsts institūcijām un farmācijas uzņēmumiem “Grindeks”, “Olainfarm” un “Pharmidea” pārrunātu iespēju Latvijā ražot vakcīnas pret Covid-19.

Kā ziņo portāls la.lv, Covid-19 vakcīnu uzpildi Latvijā varētu sākt sešu mēnešu laikā, bet to ražošanu jau pēc esošas receptes – 12 līdz 18 mēnešu laikā.

Komisārs iepriekš bija aicinājis atsaukties valstis, kas varētu uzņemties vakcīnu ražošanu. Pieteikušās Latvija un Somija.

Kā norādījis T. Bretons, katrs no Latvijas farmācijas uzņēmumiem prezentējis savas iespējas, potenciālo finansējumu, veiktās pārbaudes, speciālistu sagatavošanu universitātēs, zinātnieku iesaisti.

Komisārs novērtēja to, ka Latvijā ir pieredzējuši uzņēmumi, kas pastāv vairākus desmitus gadu, – tas parāda farmācijas industrijas lielo mantojumu. Tika pārrunātas arī sadarbības iespējas ar citu valstu farmācijas uzņēmumiem un secināts, ka Latvija varētu būt labs kandidāts sadarbības tīklā.

Komisārs izskaidrojis ES stratēģiju, kas paredz Eiropai kļūt autonomai vakcīnu ražošanā – tai jāspēj saražot vakcīnas saviem pilsoņiem, tostarp jāspēj ražot pietiekami daudz vakcīnu nākotnē. Turklāt pandēmijas gadījumā jābūt spējīgiem reaģēt ātri.

Pēc sarunām Latvijas farmācijas uzņēmumu pārstāvji tika uzaicināti uz Eiropas Komisijas organizēto sanāksmi par vakcīnu ražošanu Eiropā, kas notiks marta beigās.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.