Sākums » Ārzemēs » Eiropas Zāļu aģentūra apstiprina “Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīnu
Eiropas Zāļu aģentūra apstiprina “Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīnu

Eiropas Zāļu aģentūra apstiprina “Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīnu

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) pirmdien paziņoja, ka apstiprinājusi farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES), paverot ceļu vakcinācijas uzsākšanai tuvākajās dienās. EZA paziņoja, ka ekspertu komiteja rekomendējusi Eiropas Komisijai (EK) ar nosacījumiem apstiprināt “Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīnu izmantošanai ES.

“Es ar prieku paziņoju, ka EZA zinātniskā komiteja šodien tikās un rekomendēja “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas ES tirgus apstiprinājumu ar nosacījumiem,” preses konferencē paziņoja aģentūras direktore Emera Kuka.

Formāli vakcīna ir jāapstiprina EK un tās prezidente Urzula fon der Leiena paziņojusi, ka sagaida lēmuma pieņemšanu līdz pirmdienas vakaram.

“Šis ir izšķirošs brīdis mūsu centienos piegādāt drošas un efektīvas vakcīnas eiropiešiem,” tviterī raksta Leiena.

Savukārt Kuka paziņoja, ka vakcīna pasargās arī pret koronavīrusa jauno paveidu, kas pašlaik izplatās Lielbritānijā.

“Šobrīd nav liecību, kas liktu domāt, ka šī vakcīna nestrādās pret jauno variantu,” pavēstīja Kuka.

Sākotnēji EZA sēde bija paredzēta 29.decembrī, bet, pieaugot spiedienam no Eiropas valstīm, īpaši Vācijas, aģentūra nolēma to sarīkot astoņas dienas agrāk.

Kā pagājušajā nedēļā paziņoja Leiena, vakcinēšanās pret jauno koronavīrusu Eiropas Savienībā (ES) sāksies 27.decembrī.

Lielbritānijā un ASV jau ir sākusies cilvēku vakcinēšana ar šo Covid-19 vakcīnu, kas izmēģinājumos uzrādījusi 95% efektivitāti.

EK ir noslēgusi līgumus ar septiņiem potenciālo vakcīnu piegādātājiem, lai nodrošinātu visiem ES pilsoņiem iespēju galu galā vakcinēties pret jauno koronavīrusu.

Dalībvalstis pašas izlems, kuras cilvēku grupas vakcinēt vispirms, bet pirmie pretendenti būs veselības aprūpes nozares darbinieki un gados veci cilvēki.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*