Sākums » Ārzemēs » Eiropas Zāļu aģentūra cietusi kiberuzbrukumā
Eiropas Zāļu aģentūra cietusi kiberuzbrukumā

Eiropas Zāļu aģentūra cietusi kiberuzbrukumā

Eiropas Zāļu aģentūra cietusi kiberuzbrukumā, trešdien paziņojusi Amsterdamā bāzētā iestāde. Aģentūra paziņoja, ka kiberuzbrukums tiek izmeklēts, bet neatklāja, kad tieši tas noticis un kam tieši uzbrukts. Aģentūra norādījusi, ka nevar sniegt papildu informāciju, kamēr turpinās izmeklēšana.

ASV farmācijas firmas “Pfizer” paziņoja, ka kiberuzbrukuma laikā “nelikumīgi piekļūts” dokumentiem, kas saistīti ar iesniegumu regulatoram apstiprināt “Pfizer” un “BioNTech” izstrādāto Covid-19 vakcīnu.

“Ir svarīgi norādīt, ka saistībā ar šo incidentu nav uzlauztas “BioNTech” vai “Pfizer” sistēmas un mums nav zināms par piekļuvi personīgiem datiem,” teikts “Pfizer” paziņojumā.

Plānots, ka, vēlākais 29.decembrī Eiropas Zāļu aģentūra lems, vai nosacīti apstiprināt ASV farmācijas giganta “Pfizer” un Vācijas  “BioNTech” izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

Savukārt 12.janvārī aģentūra plāno pieņemt lēmumu, vai apstiprināt ASV farmācijas firmas “Moderna” izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

Aģentūra arī izvērtē Covid-19 vakcīnas, ko izstrādā farmācijas uzņēmums”AstraZeneca” sadarbībā ar Oksfordas Universitāti un ASV farmācijas lieluzņēmums “Johnson & Johnson” (“J&J”).

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.