Sākums » Farmācija » EZA izvērtē multisistēmu iekaisuma sindroma gadījumu saistību ar Covid-19 vakcīnām
EZA izvērtē multisistēmu iekaisuma sindroma gadījumu saistību ar Covid-19 vakcīnām

EZA izvērtē multisistēmu iekaisuma sindroma gadījumu saistību ar Covid-19 vakcīnām

Eiropas zāļu aģentūras (EZA) drošuma komiteja (PRAC) veic vērtēšanu par multisistēmu iekaisuma sindroma (MIS) risku saistībā ar Covid-19 vakcīnām pēc ziņojuma saņemšanas par MIS pēc “Comirnaty” ievades. Šis gadījums konstatēts 17 gadus vecam vīrietim Dānijā, kurš jau šobrīd ir pilnībā atveseļojies.

Eiropas ekonomiskās zonas valstīs (EEZ) saņemti ziņojumi par dažiem MIS gadījumiem arī pēc vakcinācijas ar citām Covid-19 vakcīnām, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

MIS ir nopietna iekaisuma slimība, kas skar daudzas organisma daļas, un tās simptomi var ietvert nogurumu, nepārejošu smagu drudzi, caureju, vemšanu, vēdera sāpes, galvassāpes, sāpes krūtīs un grūtības elpot. Līdz šim tika saņemti ziņojumi par MIS attīstību pēc Covid-19 pārslimošanas, tomēr pacients Dānijā nebija slimojis ar Covid-19.

MIS ir reta slimība, un pirms Covid-19 pandēmijas tās sastopamība, kas aprēķināta no datiem par 5 Eiropas valstīm, bija aptuveni 2 līdz 6 gadījumi gadā uz 100 000 bērniem un pieaugušajiem līdz 20 gadu vecumam un mazāk par 2 gadījumiem gadā uz 100 000 pieaugušajiem virs 20 gadu vecuma.

Šobrīd pašreizējie Eiropas Savienības ieteikumi par Covid-19 vakcīnu izmantošanu netiek mainīti, uzsver ZVA.

PRAC aicina visus veselības aprūpes speciālistus ziņot par jebkuriem MIS gadījumiem vai citiem nevēlamiem notikumiem personām pēc šo vakcīnu saņemšanas.

PRAC izvērtēs par MIS pieejamos datus un sniegs ieteikumus par to, vai nepieciešamas izmaiņas vakcīnu produktu informācijā. EZA un nacionālās atbildīgās iestādes sniegs tālāku informāciju pēc nepieciešamības.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.