Sākums » Ārzemēs » EZA kopā ar Beļģiju, Franciju un Vāciju ar vairāk nekā 100 mlj eiro atbalstīs Āfrikas Zāļu aģentūru

EZA kopā ar Beļģiju, Franciju un Vāciju ar vairāk nekā 100 mlj eiro atbalstīs Āfrikas Zāļu aģentūru

Eiropas Komisija (EK), Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis Beļģija, Francija un Vācija un “Bill & Melinda Gates Foundation” (BMGF) nākamo piecu gadu laikā veltīs vairāk nekā 100 miljonus eiro, lai atbalstītu nesen izveidoto Āfrikas Zāļu aģentūru (AMA) un citas Āfrikas zāļu regulatīvās iniciatīvas reģionālā un valstu līmenī, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecība Latvijā.

Šis atbalsts regulatīvo spēju stiprināšanai uzlabos veselības drošību Āfrikā, tai skaitā dodot iespēju vietējā mērogā izvērst kvalitatīvu, drošu, iedarbīgu un pietiekami lētu zāļu, vakcīnu un veselības aprūpes tehnoloģiju ražošanu.

Šodien izziņotais finansiālais atbalsts ir paredzēts, lai atbalstītu visa kontinenta mērogā izveidotās Āfrikas Zāļu aģentūras darba sākumposmu un reģionālā un valstu līmenī turpinātu attīstīt regulatīvās spējas zāļu jomā. Ar šo finansējumu iecerēts sekmēt sadarbību un tehnisko zināšanu apmaiņu starp EZA un AMA un atbalstīt vairākas Āfrikas valstu regulatīvās iestādes, lai tās varētu izpildīt Pasaules veselības organizācijas (PVO) prasību minimumu attiecībā uz vietējās vakcīnu ražošanas efektīvu regulatīvo uzraudzību.

Sadarbība ar Āfrikas Savienību (ĀS), kā arī valstu un reģionālajām organizācijām ar mērķi stiprināt Āfrikas zāļu regulatorus ir būtisks elements “Eiropas komandas” iniciatīvā par vakcīnu, zāļu un veselības aprūpes tehnoloģiju vietējo ražošanu un pieejamību Āfrikā (MAV+). Tās laikā ES atbalstīs AMA, īstenojot vispusīgu tās spēju stiprināšanas pasākumu kopumu, kā arī īstenos reģionālā un valsts līmeņa iniciatīvas nolūkā stiprināt regulatīvās spējas tādās valstīs kā Ruanda, Dienvidāfrika, Gana un Senegāla kopā ar Franciju, Vāciju un Beļģiju.

Arī “Bill & Melinda Gates Foundation” sniedz finansējumu AMA, reģionālajām ekonomikas kopienām un dažām valstu regulatīvajām iestādēm, kā arī dažādiem tehniskajiem partneriem. Šīs saistības palīdzēs uzlabot situāciju zāļu jomā Āfrikā, sekmējot savstarpējo paļāvību, zinātniskās lietpratības apkopošanu un efektīvākus un iedarbīgākus procesus.

Šis atbalsts izziņots tieši pirms sestā ES un ĀS samita, kurā ES un ĀS cita starpā apspriedīs, kā kopīgi mazināt Covid-19 ietekmi uz sabiedrības veselību un uzlabot veselības aprūpes nodrošināšanu nākotnē, kā arī stiprināt partnerattiecības nolūkā veselības jomā uzlabot sagatavotību un reaģēšanu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*