Sākums » Farmācija » EZA sāk vērtēt pieteikumu Covid-19 vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem
EZA sāk vērtēt pieteikumu Covid-19 vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem

EZA sāk vērtēt pieteikumu Covid-19 vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir sākusi vērtēt pieteikumu vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem. “Skycovion”  ir vakcīna, kas paredzēta aizsardzībai pret Covid-19.

Pieteikuma iesniedzējs ir “SK Chemicals GmbH”. Šis uzņēmums ir iesniedzis EZA datus par to, cik labi vakcīna ierosina antivielu veidošanos pret SARS-CoV-2 oriģinālo celmu – proti, pret vīrusu, kas izraisa Covid-19. Uzņēmums ir iesniedzis arī datus par vakcīnas drošumu un kvalitāti.

Pēc datu izvērtēšanas CHMP sniegs slēdzienu par šīs vakcīnas reģistrācijas apliecības piešķiršanu ar nosacījumiem.

Nākamajā posmā Eiropas Komisija pieņems gala lēmumu par šīs vakcīnas reģistrāciju, kas būs juridiski saistošs visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

EZA sniegs plašāku informāciju pēc CHMP slēdziena.

Šobrīd tiek vērtētas arī citas vakcīnas pret Covid-19. Pandēmijai turpinoties, ir svarīgi, lai Eiropas Savienībā būtu pieejams plašs vakcīnu un ārstniecības līdzekļu klāsts, kas ļautu dalībvalstīm efektīvi cīnīties ar pandēmiju.

EZA un tās zinātniskās komitejas ir apņēmušas nodrošināt visu par Covid-19 vakcīnām un zālēm pieejamo datu rūpīgu izvērtēšanu.

Vairāk par šo vakcīnu

“Skycovion”  satur mazas daļiņas, ko dēvē par nanodaļinām un kuras satur uz SARS-CoV-2 vīrusa virsmas sastopamā pīķa proteīna daļas.

Sagaidāms, ka pēc vakcīnas ievadīšanas personas imūnā sistēma atpazīs pīķa proteīna daļas saturošās nanodaļinas kā organismam nepiederošas un sāks veidot pret tām dabīgās aizsargreakcijas elementus – antivielas un T šūnas, skaidro Zāļu valsts aģentūra.

Ja vakcinētā persona vēlāk saskarsies ar SARS-CoV-2 vīrusu, imūnā sistēma atpazīs uz vīrusa esošo pīķa proteīnu un būs gatava tam uzbrukt.  Antivielas un imūnās sistēmas šūnas kopā var aizsargāt pret Covid-19, nonāvējot vīrusu, novēršot tā iekļūšanu organisma šūnās un iznīcinot inficētās šūnas.

Vakcīna satur arī adjuvantu – vielu, kas palīdz stiprināt imūno atbildi pret vakcīnu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.