Sākums » Farmācija » EZA uzsāk vakcīnas “COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated” paātrināto vērtēšanu

EZA uzsāk vakcīnas “COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated” paātrināto vērtēšanu

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja ir uzsākusi “Sinovac Life Sciences Co. Ltd.” izstrādātās vakcīnas “COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated” paātrināto vērtēšanu. Vērtēšanas pieteikuma iesniedzējs Eiropas Savienībā (ES) ir “Life’On S.r.l.”, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Zāļu reģistrācijas komitejas lēmums uzsākt paātrināto vērtēšanu ir balstīts uz sākotnējiem rezultātiem, kas iegūti laboratorijas pētījumos (neklīniskie dati) un klīniskajos pētījumos. Šie pētījumi liecina, ka vakcīna rada antivielu veidošanos pret SARS-CoV-2 vīrusu, kas izraisa Covid-19, un var palīdzēt veicināt aizsardzību pret šo slimību.

EZA izvērtēs datus, tiklīdz tie kļūs pieejami, lai pieņemtu lēmumu, vai vakcīnas sniegtais guvums atsver risku. Paātrinātā vērtēšana tiks turpināta, līdz tiks iegūts pietiekami daudz pierādījumu oficiāla reģistrācijas pieteikuma pamatošanai, ziņo ZVA.

EZA izvērtēs “COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated” atbilstību ierastajiem ES efektivitātes, drošuma un kvalitātes standartiem. Lai gan EZA nevar paredzēt kopējo vērtēšanas ilgumu, potenciālā pieteikuma vērtēšanai būtu jāaizņem mazāk laika, nekā ierasts, pateicoties paātrinātās vērtēšanas laikā paveiktajam darbam.

EZA sniegs turpmāku informāciju, kad tiks iesniegts pieteikums šīs vakcīnas reģistrācijai.

Eiropas Zāļu aģentūras zinātniskajās komitejās un darba grupās piedalās arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras speciālisti.

Kāda ir vakcīnas sagaidāmā iedarbība?

Sagaidāms, ka “COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated” sagatavos organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2 izraisīto infekciju. Vakcīna satur inaktivētu (nonāvētu) SARS-CoV-2 vīrusu, kurš nevar izraisīt saslimšanu. “COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated” satur arī adjuvantu – vielu, kas palīdz stiprināt imūno atbildi pret vakcīnu.

Pēc vakcīnas ievadīšanas vakcinētā cilvēka imūnsistēma atpazīst inaktivēto vīrusu kā organismam nepiederošu un sāk veidot pret to antivielas. Ja vakcinētais cilvēks vēlāk nonāks saskarē ar SARS-CoV-2 vīrusu, imūnsistēma atpazīs šo vīrusu un būs gatava aizsargāt organismu pret to.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.