Sākums » Farmācija » EZA vērtēs “Olumiant” lietošanu hospitalizētiem Covid-19 pacientiem

EZA vērtēs “Olumiant” lietošanu hospitalizētiem Covid-19 pacientiem

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt pieteikumu “Olumiant” (baricitinibs) lietošanas paplašināšanai, ietverot 10 gadu vecumu sasniegušu hospitalizētu Covid-19 pacientu ārstēšanu, kuriem nepieciešama papildu skābekļa pievade.

“Olumiant” ir imūnsupresants (zāles, kas samazina imūnās sistēmas aktivitāti). Pašlaik šīs zāles ir reģistrētas lietošanai pieaugušiem pacientiem ar vidēji smagu vai smagu reimatoīdo artrītu vai atopisko dermatītu (ekzēmu). Šo zāļu aktīvā viela baricitinibs bloķē enzīma Janus kināzes darbību, kam ir būtiska loma imūnās sistēmas procesos, kuru rezultātā veidojas iekaisums. Domājams, ka šīs zāles varētu palīdzēt arī mazināt iekaisumu un audu bojājumu, kas saistīti ar smagu Covid-19 infekciju.

EZA Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) veiks uzņēmuma iesniegto datu paātrinātu vērtēšanu, lai pēc iespējas ātrāk sniegtu ieteikumu par šo zāļu Olumiant indikāciju paplašināšanas apstiprināšanu. Šie dati ietver rezultātus no 2 plašiem, randomizētiem pētījumiem par hospitalizētiem Covid-19 pacientiem. CHMP slēdziens tiks pārsūtīts Eiropas Komisijai, kura pieņems gala lēmumu, kas būs juridiski saistošs visās ES dalībvalstīs.

EZA sniegs tālāku informāciju par šīs vērtēšanas iznākumu, kas gaidāms līdz šī gada jūlijam, ja nebūs nepieciešama papildu informācija.

Eiropas Zāļu aģentūras zinātniskās komitejās, kā EZA Zāļu reģistrācijas komitejā, piedalās arī Latvijas ZVA speciālisti.

“Olumiant” pirmo reizi ES tika reģistrēts 2017. gada februārī. Plašāka informācija par šīm zālēm pieejama šeit.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.