Sākums » Farmācija » Farmācijas departaments sniedz skaidrojumu par kompensējamo zāļu atprečošanu uz parastajām receptēm
Farmācijas departaments sniedz skaidrojumu par kompensējamo zāļu atprečošanu uz parastajām receptēm

Farmācijas departaments sniedz skaidrojumu par kompensējamo zāļu atprečošanu uz parastajām receptēm

Veselības ministrijas Farmācijas departaments sniedz atbildi uz farmaceitu jautājumiem par kompensējamo zāļu atprečošanu uz parastajām receptēm.

2020.gada 4.decembrī Nacionālais veselības dienests (NVD) savām teritoriālajām nodaļām ir  nosūtījis informāciju par nereģistrēto kompensējamo zāļu (ar konkrētiem zāļu nosaukumiem) izrakstīšanas kārtību, kas jāizplata ārstiem un  aptiekam.

Ņemot vērā to, ka E-veselības portālā nav iespējams izrakstīt kompensējamās nereģistrētās zāles īpašajā receptē, bet, lai ārkārtas situācijas laikā nodrošinātu attālinātās recepšu izrakstīšanas iespēju, NVD aicina nereģistrētas zāles E-veselībā izrakstīt parastajā receptē, paralēli izrakstot īpašo papīra recepti, taču neizsniedzot to pacientam!

Izrakstot nereģistrētās zāles jārīkojas šādi:

 1. jāizraksta E- veselībā parastā recepte;
 2. diagnozes kods, zāļu nosaukums un kompensācijas apmērs (%)  jāraksta brīvā teksta laukā;
 3. jāaizpilda obligātie lauki: zāļu forma, zāļu stiprums, zāļu daudzums;
 4. paralēli kompensējamās nereģistrētas zāles ir jāizraksta papīra īpašajā receptē (tāpat, kā līdz šim). Izrakstītās īpašās papīra receptes sērijas numurs obligāti ir jāieraksta parastās e-receptes laukā “Īpašie izsniegšanas nosacījumi”;
 5. izrakstītā papīra īpašā recepte ir jāieliek/jāielīmē pacienta ambulatorajā kartiņā (recepte nav jāizsniedz pacientam);
 6. aptieka parasto e-recepti atprečo (ievērojot kompensācijas nosacījumus);
 7. pēc receptes atprečošanas aptieka konkrēto recepti ievada Vadības informācijas sistēmā, norādot īpašās papīra receptes sērijas numuru, ko ārsts izrakstot parasto e-recepti būs norādījis e-receptes laukā “Īpašie izsniegšanas nosacījumi”. Pārējie receptes lauki Vadības informācijas sistēmā ir jānorāda tāpat kā tas darīts līdz šim, ievadot īpašo papīra recepti Vadības informācijas sistēmā.

 

www.farmacija-mic.lv

 

2 komentāri

 1. Par kārtību šo jucekli gan nenosauksi…Ja šādi iestāde interpretē MK noteikumus , un šis visiem jāņem par pilnu un jāievēro…Un piepeši juristiem nav iebildumu.

 2. Naktsputniņš

  Vai šī kārtība attiecās arī uz zālēm, kas satur fenobarbitālu (Luminalum Unia, Luminal)? No vienas puses tie ir nereģistrētie kompensējamie, no otrās tie ir III saraksts.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.