Sākums » Ārzemēs » Farmācijas industrija Eiropā nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un sniedz atbalstu cietušajiem
Farmācijas industrija Eiropā nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un sniedz atbalstu cietušajiem

Farmācijas industrija Eiropā nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un sniedz atbalstu cietušajiem

Uz pētniecību un ražošanu balstītā farmācijas nozare Eiropā solidarizējas ar Ukrainas iedzīvotājiem. “Mēs nosodām iebrukumu viņu valstī un paužam skumjas par tā radītajām ciešanām. Kā nozare, kas veltīta dzīvību glābšanai un dzīves uzlabošanai, mēs iestājamies par mieru.” Tā savā tīmekļvietnē ziņo Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA).

“Mūsu pirmā prioritāte ir nodrošināt, lai medikamenti sasniegtu pacientus, kuriem tie ir nepieciešami Ukrainā un kaimiņos esošajās ES dalībvalstīs, Krievijā un citās valstīs, kur var tikt negatīvi ietekmēta zāļu pieejamība. Mēs aicinām visas puses veicināt drošu medikamentu un vakcīnu piegādi tiem, kam tā nepieciešama,” raksta EFPIA.

“Kā uz veselību balstīta nozare un daļa no plašākas ES veselības aprūpes kopienas, mēs strādāsim kopā, lai apmierinātu visu šajā karā cietušo cilvēku veselības vajadzības Ukrainā un kaimiņvalstīs,” apliecina organizācija. “Mūsu dalībuzņēmumi un asociācijas piedāvā humāno palīdzību gan Ukrainā, gan arī  saistībā ar jauno bēgļu krīzi kaimiņos esošajās ES dalībvalstīs. Tas ietver medicīnas preču ziedojumus un finansiālu atbalstu sabiedriskajām organizācijām.”

EFPIA publicējusi garu sarakstu ar saviem organizācijas biedriem, kas iestājas pret Krievijas uzbrukumu Ukrainai un atbalsta ukraiņus šajā brīdī, un kurš turpina kļūt arvien garāks. Šeit un turpmāk informēsim par farmācijas uzņēmumu nostāju un rīcību šajā Ukrainai grūtajā brīdī.

AbbVie

“Mēs domās esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem un cietušajiem visā reģionā. Šobrīd mūsu prioritāte ir nodrošināt savu kolēģu drošību un palīdzēt pacientiem saņemt viņiem nepieciešamās zāles,” paudis uzņēmums “AbbVie”.

“Ņemot vērā šīs krīzes mainīgo un neatliekamo raksturu, mēs esam izvēlējušies trīs virzienu filantropisku pieeju, kas vērsta uz humāno palīdzību, ziedojumu sniegšanu, kā arī atbalstu darbiniekiem,” ziņo “AbbVie”.

Uzņēmums kopumā ziedojis 1 miljonu ASV dolāru Starptautiskajam medicīnas korpusam un organizācijai HOPE medicīniskajai aprūpei un piegādēm Ukrainai un ukraiņu bēgļiem. “AbbVie” ziedo arī būtiskos medikamentus Ukrainas valstij un katastrofas seku likvidēšanas partneriem.

“Mēs sniedzam palīdzību un papildu finansiālu atbalstu pēc nepieciešamības saviem Ukrainas darbiniekiem un viņu ģimenēm. Mēs esam dubultojuši “AbbVie” fonda darbinieku ziedojumu apjomu atsevišķiem katastrofas seku likvidēšanas partneriem ar aktīviem humānās palīdzības pasākumiem Ukrainā un apkārtējās valstīs,” informē uzņēmums.

Šai situācijai attīstoties, zāļu ražotājs sola turpināt sadarbību ar saviem bezpeļņas partneriem – sabiedriskajām organizācijām, lai atbalstītu palīdzības pasākumus, cerot uz miermīlīgu risinājumu.

AstraZeneca

Uzņēmums “AstraZeneca” paziņojis: “Lai atbalstītu steidzamos humānās palīdzības pasākumus Ukrainā un Austrumeiropā, mēs esam ziedojuši 1 miljonu ASV dolāru projektam HOPE un Starptautiskajam medicīnas korpusam. Mēs arī vācam darbinieku ziedojumus UNICEF un Lielbritānijas Sarkanajam Krustam.”

Biogen

“Mums, “Biogen” uzņēmuma darbiniekiem, sāp sirds par karu Ukrainā, un mēs esam cieši kopā ar pasaules sabiedrību humānās palīdzības sniegšanā. Saskaņā ar mūsu vērtībām “Biogen” fonds ir uzsācis ziedošanas kampaņu, kas dubulto no darbiniekiem savāktos ziedojumus,” pauž ražotājs.

“Kopā ar mūsu darbiniekiem Eiropas reģionā un visā pasaulē mēs jau esam savākuši vairāk nekā 350 000 ASV dolāru (un to skaits turpina pieaugt), lai nodrošinātu Ukrainai medicīniskās preces, pārtiku, ūdeni, pajumti un citu būtisku atbalstu,” raksta “Biogen” pārstāvji.

“Mēs cieši uzraugām šo mainīgo situāciju un turpināsim pētīt papildu veidus, kā palīdzēt mūsu kaimiņiem, kuriem tas ir nepieciešams,” uzsver zāļu ražotājs.

Bristol Myers Squibb

Uzņēmums “Bristol Myers Squibb” sniedz ieguldījumu globālajos atbalsta pasākumos, lai palīdzētu risināt veselības un bēgļu krīzi Ukrainā, tostarp ar sava fonda ziedojumiem organizācijai “Glābiet bērnus” un Starptautiskajai glābšanas komitejai, kas līdz šim ir sasnieguši 200 000 ASV dolāru.

Farmācijas uzņēmumu, kas jau aktīvi iesaistījušies palīdzības sniegšanā Ukrainai, ir daudz. Ar visu uzņēmumu sarakstu var iepazīties EFPIA tīmekļvietnē: https://www.efpia.eu/news-events/the-efpia-view/efpia-news/pharmaceutical-industry-response-to-the-war-in-ukraine/ Turpināsim par tiem rakstīt tuvākajā laikā.

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. aha,nosoda! a ko tad piem. Sanofi, Pfizer, , Novartis, Bayer vēl nav pametuši Krieviju???

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*