Sākums » Jaunākie raksti » Farmācijas muzejā pagatavo 300 ierakumu sveces Ukrainas aizstāvjiem
Farmācijas muzejā pagatavo 300 ierakumu sveces Ukrainas aizstāvjiem

Farmācijas muzejā pagatavo 300 ierakumu sveces Ukrainas aizstāvjiem

2.februārī Farmācijas muzejā, Vāgnera ielā 13 notika publisks labdarības pasākums saistībā ar Sveču dienu.
Ikviens bez dalības maksas tika gaidīts iesaistīties blindāžas jeb ierakumu sveču gatavošanā Ukrainas aizstāvjiem. Sveču gatavošanas akcijas ar vairāku organizāciju atbalstu un aktīvu brīvprātīgo iesaisti tiek organizētas kopš Krievijas 2022. gada iebrukuma Ukrainā. Pateicoties biedrībai ‘’Tavi draugi’’ un Renātes Grundstokas un Alda Romanovska atsaucībai, šoreiz akcija notika Farmācijas muzejā.
Muzeja pagalmā ikviens aicināts vai nejaušs apmeklētājs varēja piedalīties kādā no sveču tapšanas posmiem – sagādāto sveču atlikumu sasmalcināšanā, kartona griešanā un degļa izveidošanā, metāla kārbu uzpildīšanā un visbeidzot izkausēta parafīna saliešanā.
Gatavās 300 sveces tika nodotas sadarbības partneriem talākai nogadāšanai uz Ukrainu.
Ieejai pagalmā tika atvērti muzeja vārti. Sveču darbnīcas dalībnieki varēja aplūkot Farmācijas muzeja pagalmā izvietotās septiņas Teņa Graša (1925–2001) vitrāžas, kas savulaik kalpojušas par aptiekas interjera rotājumu. Zīmīgi, ka senajās aptiekās nozīmīgākā telpa bija laboratorija, kurā bez zālēm izgatavoja arī citas preces: ziepes, sveces, tinti, konditorejas izstrādājumus un pat šaujampulveri.

FARMĀCIJAS MUZEJS un biedrība TAVI DRAUGI saka sirsnīgu paldies visiem, kas čakli darbojās kopīgi organizētajā ierakumu sveču darbnīcā. SLAVA UKRAINAI!

Saskaņā ar grozījumiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā kopš 2022. gada Ukrainas civiliedzīvotājiem ir tiesības bez maksas apmeklēt valsts muzejus Latvijā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai citu dokumentu, kas apliecina to, ka persona ir Ukrainas civiliedzīvotājs.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*