Sākums » Farmācija » Farmācijas muzejam – sava pastmarka
Farmācijas muzejam – sava pastmarka

Farmācijas muzejam – sava pastmarka

Atjaunojot personalizēto pastmarku dizainu, “Latvijas Pasts” 28.februārī laiž klajā Farmācijas muzejam veltītu pastmarku. Tā ietilpst īpašu pirmo pastmarku sērijā, ko veido sešas pastmarkas. Trīs no tām veltītas Latvijas mūsdienu aviācijai, bet trīs citas – Rīgā izvietotajiem medicīnas muzejiem.

Katras pastmarkas tirāža ir 40 000 eksemplāru. Pastmarku nominālvērtība ir 0,50, 0,78  un 0,85 eiro. To autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Muzejiem veltītās pastmarkas izceļ vēstures nozīmi Rīgas kā Eiropas 2014. gada kultūras galvaspilsētas kontekstā. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs ir ne tikai viens no apmeklētākajiem Rīgas muzejiem, bet arī viens no trim lielākajiem šīs nozares muzejiem pasaulē. Farmācijas muzejs un Jēkaba Prīmaņa anatomijas muzejs ir Medicīnas vēstures muzeja filiāles.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam veltītajā pastmarkā attēlota 20. gs. 30. gadu operāciju zāles ekspozīcija. Farmācijas muzeja pastmarkā redzams alķīmiķa laboratorijas skats, bet Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeja pastmarkā atainots ģipša modelis cilvēka muskulatūras apmācībām, ko Anatomijas institūta vajadzībām 1924. gadā iegādājās muzeja dibinātājs profesors Gastons Bakmanis.

Pastmarku pirmās dienas aploksnē attēlots Farmācijas muzeja ieejas portāls, kas Vecrīgas arhitektūrā ievērojams kā vienīgais saglabājušais oriģinālais rokoko stila portāls un durvis.

Jauno pastmarku pirmās dienas zīmogošana 28.februārī notiek pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 19.

pastmarka

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*