Sākums » Ārzemēs » FIP paziņo Pasaules farmaceitu dienas tēmu
FIP paziņo Pasaules farmaceitu dienas tēmu

FIP paziņo Pasaules farmaceitu dienas tēmu

25. martā Starptautiskā farmaceitu federācija (FIP) paziņojusi šā gada Pasaules farmaceitu dienas tēmu – “Farmaceitu ieguldījums globālu veselības vajadzību apmierināšanā”. Pēc pusgada 25. septembrī svinamā Pasaules farmaceitu diena tiks atzīmēta 14. reizi. Svētki palīdz sabiedrībai ieraudzīt nozares ieguldījumu sabiedrības veselības saglabāšanā. Šī ikgadējā kampaņa ir iespēja svinēt aptiekāra profesiju un atgādināt lēmumu pieņēmējiem un sabiedrībai, ka farmaceitu ieguldījums ir nozīmīgs.

Arī mēs varam pusgadu kaldināt idejas un padarīt šos svētkus neaizmirstamus vai vismaz pamanāmus.

FIP prezidents Pols Sinklērs svētku tēmas izsludināšanas sakarā paudis: “Aptiekāra profesija sniedz milzīgu ieguldījumu cilvēku veselības un labklājības uzlabošanā. Pateicoties farmācijas pedagogiem, mums ir kvalificēts farmācijas darbaspēks; pateicoties farmācijas zinātniekiem, mums ir būtiskas zāles; pateicoties farmaceitiem, mums ir būtiski veselības pakalpojumi. Kolēģi visā pasaulē katru dienu ietekmē mūsu sabiedrības: no HIV profilaktisku zāļu parakstīšanas Brazīlijā un bērnu vakcinēšanas Dienvidāfrikā līdz palīdzībai pacientiem Libānā pārvaldīt diabētu un izglītošanai par nederīgo zāļu savākšanu Nīderlandē.”

Galvenās veselības vajadzības ir noteiktas globālā veselības darba kārtībā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kas ietver vispārējas veselības nodrošināšanas panākšanu; AIDS, tuberkulozes un malārijas epidēmiju izbeigšanu, citu infekcijas slimību apkarošanu; priekšlaicīgas nāves gadījumu skaita samazināšanu no neinfekciozām slimībām ar profilakses un ārstēšanas palīdzību.

P. Sinklērs norāda: “FIP darbs ir saskaņots ar ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, nodrošinot galvenos instrumentus, piemēram, FIP attīstības mērķus, lai atbalstītu profesiju un veicinātu progresu visās valstīs un teritorijās, lai mēs varētu pilnībā izmantot savu potenciālu. Ar FIP Pasaules farmaceitu dienas kampaņu mūsu vienotā balss katru gadu ir kļuvusi skaļāka un mūsu sasniedzamība ir kļuvusi plašāka. Aicinu visus kolēģus šogad piedalīties kampaņā, izrādīt lepnumu par mūsu panākumiem un aizstāvēt mūsu profesijas vērtību un turpmāko potenciālu veselības vajadzību apmierināšanā visā pasaulē.”

Lēmumu par turpmāku Pasaules farmaceitu dienas atzīmēšanu Starptautiskās farmaceitu federācijas (FIP) padome pieņēma 2009. gada FIP kongresā Stambulā, Turcijā. 25. septembris tika izvēlēts, jo tas ir datums, kad 1912. gadā tika dibināta FIP. Katru gadu tēmu nosaka FIP birojs. FIP Pasaules farmaceitu dienas mērķis ir veicināt aktivitātes, kas izceļ un aizstāv farmaceita lomu veselības uzlabošanā ikvienā pasaules malā. Šī diena noslēdz FIP Pasaules aptieku nedēļu (19.–25. septembris).

Plašāka informācija un kampaņas materiāli pieejami FIP Pasaules farmaceitu dienas tīmekļvietnē: www.fip.org/world-pharmacists-day

 

Olita Zariņa

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*