Sākums » Farmācija » FKTK atļauj “AB City” izteikt obligāto “Olainfarm” akciju atpirkšanas piedāvājumu

FKTK atļauj “AB City” izteikt obligāto “Olainfarm” akciju atpirkšanas piedāvājumu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atļāvusi “Repharm” grupas mātesuzņēmumam AS “AB City” izteikt zāļu ražotājas AS “Olainfarm” obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, aģentūru LETA informēja FKTK pārstāvji.

Šāds lēmums pieņemts, jo “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulce 14. oktobrī pieņēma lēmumu par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

Vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā ir noteikta 9,26 eiro.

Obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma prospektā teikts, ka “AB City” uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata ieguvusi no 6 928 179 “Olainfarm” akcijām izrietošās balsstiesības, kas veido 49,19% no “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita.

“AB City” izsaka obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu to akcionāru vārdā, kuri 14.oktobra “Olainfarm” akcionāru sapulcē balsoja “par” jautājumā par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un pilnvaroja “AB City” viņu vārdā izteikt piedāvājumu.

Šie akcionāri ir Nika Saveļjeva, kurai tieši pieder 8,98% no “Olainfarm” akcijām, Anna Emīlija Maligina, kurai tieši pieder 8,97% no “Olainfarm” akcijām, AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika”, kam pieder 1,07% “Olainfarm” akciju, un Igaunijas uzņēmums “Olfim”, kam pieder 8,97% “Olainfarm” akciju.

FKTK informē, ka vienas akcijas atpirkšanas cena ir noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi, kura paredz cenas aprēķināšanu, dalot uzņēmuma tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu. Tīrie aktīvi tiek aprēķināti, no kopējiem aktīviem atskaitot uzņēmumam piederošās paša akcijas un saistības.

Ievērojot, ka “Olainfarm” akcijas cena, kas aprēķināta saskaņā ar pēdējo – 2021.gada otrā ceturkšņa – konsolidēto pārskatu, nav par 10% lielāka, salīdzinot ar cenu, kas aprēķināta no konsolidētā revidētā 2020.gada pārskata datiem, vienas atpērkamās akcijas cena nevar būt zemāka par 9,26 eiro par akciju.

Obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņš ir 30 dienas no tā izteikšanas brīža, kas sākas nākamajā darba dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*