Sākums » Jaunākie raksti » FM pašlaik gatavo priekšlikumus finansējuma nodrošināšanai veselības nozarei
FM pašlaik gatavo priekšlikumus finansējuma nodrošināšanai veselības nozarei

FM pašlaik gatavo priekšlikumus finansējuma nodrošināšanai veselības nozarei

Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumi finansējuma nodrošināšanai veselības nozarē pašlaik ir sagatavošanas procesā. Detalizēti par šiem priekšlikumiem FM varēs informēt pēc Ministru kabinetā pieņemtā lēmuma.

Saskaņā ar Ministru prezidenta rezolūciju nozaru ministrijām līdz 26.maijam jāsagatavo informācija par 2023.gada valsts budžeta izpildes procesā izveidojušos un līdz gada beigām prognozēto izdevumu ekonomiju, par iepriekšējo izdevumu pārskatīšanā doto uzdevumu izpildi, kas rada līdzekļu ekonomiju 2023.gadā un turpmākos gados, kā arī jāpārskata piešķirtais finansējums 2023.gadā, lai nodrošinātu veselības un izglītības nozarēm nepieciešamo finansējumu.

Savukārt FM līdz 16.jūnijam jāapkopo un jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā informatīvais ziņojums par finansējuma pārdali 2023.gadā veselības un izglītības nozarei.

Jau ziņots, ka finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) otrdien, 16.maijā, Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja, ka pašreiz neredz, ka Veselības ministrija (VM) būtu spējīga reformēt nozari.

Runājot par to, vai izdosies atrast papildu naudu veselības nozarei ministriju budžetos, Ašeradens norādīja, ka rīt sāksies sarunas ar premjeru Krišjāni Kariņu (JV), par to, kādā veidā ar šo jautājumu virzīties uz priekšu. Savukārt pēc tam ir paredzēta tikšanās ar nozares pārstāvjiem.

“Gaidām ministriju piedāvājumus, bet esam sagatavojuši arī savējos,” sacīja Ašeradens.

Vienlaikus ministrs atzina, ka “pašreiz pamatīgi mulsina VM kapacitāte – šie būs ļoti sāpīgi griezieni. Tostarp inovāciju nauda, tās būs reālas programmas, no kurām jāgriež finansējums”.

Pirmā summa, ko valdība piešķīra VM, bija 11 miljoni eiro, un tika paredzēts, ka pretī tiks piedāvāta reforma slimnīcu līmeņošanai, tomēr “līdz šai dienai mēs neko prātīgu neesam redzējuši,” norādīja Ašeradens.

“Ziņojums, kas iesniegts par šo reformu, principā ir tukšs, tur nekā daudz nav. Nozarei ir vajadzīga nauda, bet redzam, ka ministrija nav ar šiem resursiem spējīga strādāt. Mums nav pamatotu datu, ar kuriem strādāt,” raidījumā norādīja finanšu ministrs.

Vienlaikus Ašeradens sacīja, ka būtu ļoti svarīgi redzēt, ka nozarē sāk risināt jautājumus, lai tie virzītos uz priekšu, piemēram, par to, kā finansējam ģimenes ārstus.

Kā ziņots, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valde pieprasīs valdībai līdz šī gada 1.jūlijam veselības nozarei piešķirt vismaz papildu 140 miljonus eiro “nozares pamatfunkciju izpildei”.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*