Sākums » Farmācija »  “Grindeks” iegulda 800 000 eiro multifunkcionāla iecirkņa izveidē
 “Grindeks” iegulda 800 000 eiro multifunkcionāla iecirkņa izveidē

 “Grindeks” iegulda 800 000 eiro multifunkcionāla iecirkņa izveidē

Akciju sabiedrība “Grindeks” aktīvo farmaceitisko vielu (AFV) ražotnē ir investējusi 800 000 eiro un uzstādījusi jaunas, mūsdienīgas laboratorijas un rūpnieciskās ražošanas tehnoloģiskās iekārtas, kas iecirknim ļāvis kļūt multifunkcionālam, ziņo uzņēmums.

Pēc veiktajām investīcijām iecirkni varēs izmantot gan jaunu aktīvo farmaceitisko vielu AFV  izstrādes  procesiem, gan šo vielu  ražošanai savām vajadzībām – gatavo zāļu ražošanai, kā arī eksportam.  Iecirknī ir iespēja strādāt ar iekārtām, kuru tilpums  ir  no 100 ml līdz 20 l, kas atļauj ražot dažādas aktīvās vielas no miligramiem līdz pat kilogramiem.

“Grindeks” aktīvo farmaceitisko vielu multifunkcionālais iecirknis. Foto – no “Grindeks” arhīva.

Lai rūpētos par darbinieku drošību un vides aizsardzību, uzstādīts ražošanas specifikai atbilstošs pazemināta spiediena izolators ar filtrēšanas sistēmām, kas neļauj augsti efektīvām AFV nokļūt saskarē ar cilvēkiem un apkārtējo vidi. Šī  ir pirmā šāda veida iekārta “Grindeks” AFV ražotnē. Telpā uzstādīta arī mūsdienīga uzraudzības un komunikācijas sistēma ātrai reaģēšanai nestandarta situāciju gadījumā.

“Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans paziņojumā presei pauž: “Lai “Grindeks” koncerns spētu strauji augt, ir nepieciešamas investīcijas ražošanas attīstībā. Ik gadu mēs attīstībā investējam vismaz 10 miljonus eiro, un tas ir garants ilgtspējīgai koncerna nākotnei. Šādi farmācijas industrija Latvijā nostiprinās, spēcīgi piesaka sevi globālā arēnā un dod pienesumu Latvijas ekonomikai.”

AS “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Dr. chem. Juris Hmeļņickis norāda, ka aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana ir viens no uzņēmuma biznesa virzieniem. „Mēs ražojom produktus ar augstu pievienoto vērtību, un tiem ir milzīgs eksporta potenciāls. Pateicoties jaunā iecirkņa multifunkcionalitātei, izstrādes un ražošanas procesus varēsim organizēt ērtāk un produktīvāk. Savienojot daudzu gadu pieredzi farmācijā, profesionālo kompetenci un  mūsdienīgās tehnoloģijas,  pacientiem būs pieejami efektīvi medikamenti,” sola „Grindeks” vadītājs.

Paredzēts, ka šajā  multifunkcionalajā iecirknī tiks ražotas AFV, kuras pēcāk izmantos pretsāpju medikamentu, muskuļu relaksantu un kardiovaskulāro preparātu  ražošanai. Šīs zāles paplašinās “Grindeks” meitas uzņēmuma “Kalceks” medikamentu klāstu, kas paredzēts slimnīcu vajadzībām.

“Grindeks” produktu klāstā ir mūsdienīgi medikamenti sirds un asinsvadu, centrālās nervu sistēmas, onkoloģisko saslimšanu un diabēta ārstēšanai, savukārt meitas uzņērmums “Kalceks” piedāvā medikamentus slimnīcu segmentam. Izstrādē šobrīd ir 63 jauni “Grindeks” un 42 jauni “Kalceks” medikamenti.

AFV ražošana “Grindeks” koncernam ir ļoti nozīmīga un tā ir viena no koncerna būtiskajām priekšrocībām farmācijas nozarē, kas palielina neatkarību no izejvielu ražotājiem, uzsver uzņēmuma pārstāvji. Pašreiz uzņēmums ražo 25 AFV. Dažādās izstrādes stadijās ir 26 AFV. Lielākais “Grindeks” AFV eksports tiek veikts uz Eiropas Savienības valstīm, ASV, Japānu un Kanādu.

 

Foto – no “Grindeks” arhīva.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.