Sākums » Farmācija » Ieteikts ierobežot tofacitiniba lietošanu, kamēr EMA izvērtē plaušu trombembolijas risku

Ieteikts ierobežot tofacitiniba lietošanu, kamēr EMA izvērtē plaušu trombembolijas risku

Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) Farmakovigilances riska vērtēšanas komiteja (PRAC) iesaka ārstiem neparakstīt medikamentu “Xeljanz” (tofacitinibs) pa 10 mg divreiz dienā pacientiem, kam ir paaugstināts plaušu trombembolijas risks. Tas ietver pacientus, kam ir sirds mazspēja, vēzis, pārmantoti asinsreces traucējumi vai trombu veidošanās anamnēzē, kā arī pacientus, kas lieto kombinētus hormonālās kontracepcijas līdzekļus, saņem hormonu aizstājterapiju vai kam tiek veikta liela apjoma operācija.

Turklāt ārstiem jāapsver arī citi faktori, kas var paaugstināt plaušu trombembolijas risku, ieskaitot vecumu, aptaukošanos, smēķēšanu un imobilizāciju.

Pašlaik “Xeljanz” ir reģistrēts reimatoīdā artrīta, psoriātiskā artrīta un čūlainā kolīta smagas formas ārstēšanai.

Pacienti nedrīkst pārtraukt “Xeljanz” lietošanu vai mainīt savu zāļu devu, neapspriežoties ar savu ārstu. Pacientiem nekavējoties jāvēršas pēc medicīniskas palīdzības, ja viņiem parādās tādi simptomi kā elpas trūkums, sāpes krūtīs vai muguras augšdaļā un asins atklepošana, kas var liecināt par plaušu trombemboliju. Ja pacientam ir bažas par šīm zālēm, jāvēršas pie sava ārsta.

Tiek sniegti jauni pagaidu ieteikumi, tas tiek darīts pēc iepriekšējiem PRAC ieteikumiem, kuros aicināja nepārsniegt reimatoīdā artrīta ārstēšanai ieteicamo zāļu devu 5 mg divreiz dienā. Visiem veselības aprūpes speciālistiem, kas varētu izrakstīt šīs zāles, reģistrācijas apliecības īpašnieks izplatīs jaunu vēstuli ar informāciju par ārstēšanas pagaidu ieteikumiem.

PRAC izvērtēs visus pieejamos pierādījumus, un, tiklīdz vērtēšana būs pabeigta, pacientiem un veselības aprūpes speciālistiem tiks sniegti jauni norādījumi.

Vēstule veselības aprūpes speciālistam ” XELJANZ (tofacitinib): 10 mg divas reizes dienā lietošanas ierobežojumi pacientiem ar augstu plaušu embolijas risku”

 

 www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.