Sākums » Ārzemēs » Igaunijā ar likuma grozījumiem vēlas stingrāk vērsties pret viltus ārstēšanu

Igaunijā ar likuma grozījumiem vēlas stingrāk vērsties pret viltus ārstēšanu

Igaunijā  iecerēts veikt grozījumus Sabiedrības veselības likumā un palielināt sabiedrības informētību, lai pastiprinātu cīņu pret viltus ārstēšanas metodēm un medikamentiem, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Grozījumi nosūtīti apstiprināšanai atbildīgajās institūcijās.

Mūsdienu informācijas sabiedrībā ir viegli nokļūt nepatiesas informācijas ietekmē, norādīts likumprojektu paskaidrojošajā vēstulē. Tādēļ ir svarīgi cilvēkiem iemācīt, kā atšķirt uzticamu ar veselību saistīto informāciju no neuzticamas un kā meklēt pierādījumos balstītus datus.

Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks paudis, ka Veselības pārvaldes un Nacionālā veselības attīstības institūta rīkotās kampaņas ir ļoti nozīmīgas, lai informētu sabiedrību par viltus ārstēšanas un tiešsaistē pārdotu produktu radīto apdraudējumu, jo tiem trūkst pierādījumos balstītas iedarbības vai tie var nodarīt kaitējumu veselībai.

Ja grozījumi tiks pieņemti, Igaunijas Veselības pārvaldei, tāpat kā Patērētāju tiesību aizsardzības un tehniskā regulējuma pārvaldei, būs tiesības pārbaudīt tādu produktu tirdzniecībā izmantoto informāciju.

“Ja patērētāji apzināti tiek maldināti ar reklāmu, kurai nav patiesas pierādījumos balstītas saistības ar cilvēka veselības uzlabošanu un kas tā vietā var pat radīt kaitējumu veselībai, iestādēm ir jābūt tiesībām izbeigt tādu reklamēšanu, kā arī apturēt un ierobežot tādu organizāciju darbību,” norādījis Kīks.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.