Sākums » Ārzemēs » Igaunijā “Interpola” operācijā atklāj nelegālus medikamentus psihotropās vielas un steroīdus
Igaunijā “Interpola” operācijā atklāj nelegālus medikamentus psihotropās vielas un steroīdus

Igaunijā “Interpola” operācijā atklāj nelegālus medikamentus psihotropās vielas un steroīdus

Starptautiskās Kriminālpolicijas organizācijas “Interpols” operācijā “Pangea XV” Igaunijas Nodokļu un muitas departaments šovasar veicis 43 pārbaudes un atklājis nelikumīgus medikamentus, psihotropās vielas un steroīdus.

Savukārt Igaunijas Valsts zāļu aģentūra atklājusi 83 aizdomīgas mājaslapas internetā, par kurām informācija nodota operācijas organizatoriem.

Kopumā visās operācijas dalībvalstis atklāja vairāk nekā 7800 pārkāpumus, kas saistīti ar vairāk nekā trīs miljonu medikamentu nelikumīgu apriti, pirmdien informēja Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā.

“Interpola” operācijā piedalījās 94 valstis, un tās mērķis bija vērsties pret nelegālu un viltotu medikamentu tirdzniecību internetā un novērst to nonākšanu pie patērētājiem.

Vasarā veikto darbību laikā Igaunijas Nodokļu un muitas departaments koncentrējās uz pasta un kurjera sūtījumiem, kas ierodas no trešajām valstīm un Eiropas Savienības dalībvalstīm. Savukārt Valsts zāļu aģentūra veica meklēšanu tiešsaistē, lai atklātu nelikumīgu medikamentu piedāvājumus. Operācijas laikā arī tika veiktas pārbaudes gaisa pārvadājumu kompāniju telpās, Valsts zāļu aģentūrai izvērtējot produktu likumību.

Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā informēja, ka viltotu medikamentu un nelegālas medikamentu tirdzniecības radītais apdraudējums cilvēku veselībai ir globāla problēma, kurai nav nacionālu robežu, un to var atrisināt tikai sadarbībā ar citām valstīm un aģentūrām, veicinot sabiedrības informētību un novēršot noziegumus.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Iespaidīgi un uztraucoši skaitļi. Jāsūta mūsu ZVA pie igauņiem pamācīties, kā tad var atrast 83 aizdomīgas mājaslapas. Un kā ar darba rezultātiem mūsu Veselības inspekcijai?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.