Sākums » Ārzemēs » Igaunijā kompensācijās par Covid-19 vakcīnu kaitējumu veselībai kopumā izmaksāti vairāk nekā 100 000 eiro

Igaunijā kompensācijās par Covid-19 vakcīnu kaitējumu veselībai kopumā izmaksāti vairāk nekā 100 000 eiro

Septiņu mēnešu laikā, kopš Igaunijā 1.maijā spēkā stājās vakcinācijas apdrošināšana, Veselības apdrošināšanas fonds kompensācijās par nopietniem veselības traucējumiem, kurus izraisījusi vakcinācija pret Covid-19, izmaksājis vairāk nekā 100 000 eiro.

Līdz novembra beigām iesniegti 1226 pieteikumi, kas atbilst kompensācijas prasībām, no kuriem 807 nodoti izskatīšanai Valsts zāļu aģentūrā. 431 pieteikumam ir sagatavots izvērtējums un 34 prasības iesniedzējiem ir izmaksāta kompensācija, to kopējai summai sasniedzot 108 000 eiro.

29 gadījumos konstatēts vidēji smags kaitējums veselībai, un katram cietušajam izmaksāta 2000 eiro kompensācija. Savukārt piecos gadījumos konstatēts smags kaitējums veselībai, par ko izmaksāta 10 000 eiro kompensācija.

59 personas Veselības apdrošināšanas fondā iesniegušas papildu informāciju attiecībā uz lēmumu, kas pieņemts par viņu iesniegumu. 36 saņēmuši apelācijas lēmumus, no kuriem diviem izmaksāta kompensācija.

Kompensācijas saņemšanai ir trīs priekšnoteikumi, kuri visi ir jāizpilda: vakcinācijai ir jābūt notikušai Igaunijā, veselības problēmas ir turpinājušās vismaz četrus mēnešus vai līdz pieteikuma iesniegšanai ir beigušās ar personas nāvi, kā arī veselības traucējumiem jābūt ārsta dokumentētiem.

Pirms kompensācijas izmaksas Veselības apdrošināšanas fonds izpilda vēl ceturto priekšnoteikumu: no Valsts zāļu aģentūras tiek saņemts novērtējums, ka ir vismaz iespējama saistība starp vakcināciju un konstatētajiem veselības traucējumiem.

Igaunijas Veselības apdrošināšanas fondam pieteikums jāizskata 30 dienu laikā, bet kopējais pieteikuma izskatīšanas laiks var sasniegt 150 dienas.

Likums noteic, ka vakcinācijas apdrošināšana spēkā stājās šā gada 1.maijā un ar atpakaļejošu datumu var saņemt kompensāciju par Covid-19 vakcinācijas, kas veiktas pērn no 1.decembra un šogad, izraisītām smagām sekām veselībai. No 2023.gada sistēma tiktu attiecināta arī uz citām vakcīnām, piemēram, pret gripu, ērču encefalītu un pirms ceļošanas veiktām vakcīnām.

Vakcīnu apdrošināšanas fonds šogad tiek finansēts no valsts budžeta, un līdz gada beigām kompensāciju izmaksai atvēlēts viens miljons eiro.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*