Sākums » Ārzemēs » Igaunijas aptiekai par telpu nelikumīgu izmantošanu jāmaksā soda nauda medicīnas centram

Igaunijas aptiekai par telpu nelikumīgu izmantošanu jāmaksā soda nauda medicīnas centram

Tallinas Harju apriņķa tiesa pirmdien, 13. maijā, lēma, ka “Apotheka” zīmola aptieku īpašniekam – uzņēmumam “Terve Pere Apteek” – jāsamaksā Ziemeļigaunijas medicīnas centram (PERH) vairāk nekā 700 000 eiro liela zaudējumu atlīdzība un nokavējuma procenti par to, ka netiek nodota kontrole pār telpām PERH kompleksā Tallinas Mustamē rajonā.

Tiesa apmierināja PERH prasību pret “Terve Pere Apteek” par kontroli pār telpām, kas atrodas nelikumīgā valdījumā, par zaudējumu atlīdzību un nokavējuma procentiem, ziņo informācijas aģentūras BNS un LETA.

Pirmās instances tiesa piesprieda “Terve Pere Apteek” samaksāt PERH kompensāciju 711 099,70 eiro apmērā par periodu no 2017. gada 2. oktobra līdz 2019. gada 13. maijam.

Tiesa arī nolēma, ka “Terve Pere Apteek” ir jāmaksā īres maksa – 1207,30 eiro dienā, sākot no 2019. gada 14. maija, līdz telpas tiks atbrīvotas.

Pirmās instances tiesas lēmumu 30 dienu laikā var pārsūdzēt Tallinas Apgabaltiesā.

“Terve Pere Apteek” jau daudzus gadus vada aptieku PERH. 2017. gada vasarā, kad aptiekas nomas līguma termiņš pamazām tuvojās beigām, slimnīca noslēdza konkursu par aptiekas darbības līgumu, kurā uzvarēja “Benu Apteek Eesti”. Kad nomas līgums tā paša gada oktobrī beidzās, “Terve Pere Apteek” atteicās atbrīvot telpas, atsaucoties uz trūkumiem konkursa norisē un uz vēl joprojām derīgu vienošanos par īri ar PERH.

2017. gada 4. oktobrī PERH iesniedza Harju apriņķa tiesā prasību pret “Terve Pere Apteek”, pieprasot telpu atbrīvošanu.

“Terve Pere Apteek OU” ir daļa no Igaunijas uzņēmēja Margusa Linnamē (Margus Linnamae) uzņēmumu grupas, kurai pieder arī ziņu aģentūra BNS.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.