Sākums » Ārzemēs » Igaunijas aptiekāri rīkos brīdinājuma streiku
Igaunijas aptiekāri rīkos brīdinājuma streiku

Igaunijas aptiekāri rīkos brīdinājuma streiku

Igaunijas neatkarīgie aptiekāri, kuru aptiekas galvenokārt atrodas lauku reģionos, 9. janvārī rīkos brīdinājuma streiku, vēsta Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Streika laikā aptiekas būs slēgtas no plkst.10 līdz plkst.14.

“Mūsu mērķis ir panākt aptieku īpašumtiesību ierobežojumus, lai lielās ārvalstu kompānijas nevarētu atnākt un izmest mūs uz ielas mūsu dzimtajās pilsētās, kā tas jau notiek Kundā, Vendrā un Repinā,” paziņoja Igaunijas Farmaceitu kameras valdes priekšsēdētāja Karīna Alamā-Āsa.

Savukārt Igaunijas Farmaceitu arodbiedrības vadītāja Ille Rebane izteicās, ka lielajām kompānijām rūp nevis pacienti, bet gan tikai peļņa un apgrozījums.

“Viņiem neinteresē veselības aprūpe, bet tikai bizness. Mums ir jādara viss iespējamais un vēl vairāk, lai aizstāvētu mūsu nozari un nodrošinātu, ka Igaunijas iedzīvotāji saņem profesionālas konsultācijas un piekļuvi medikamentiem lauku reģionos,” viņa piebilda.

Neilgi pirms Ziemassvētkiem Igaunijas Augstākā tiesa atcēla uz laiku notiektos ierobežojumus aptieku veidošanai, kurus parlaments ieviesa jūnijā, tādējādi cerot iegūt papildu laiku, lai izstrādātu neatkarīgo lauku aptieku aizsargāšanas un atbalsta pasākumus.

Tādējādi šobrīd aptieku tirgus Igaunijā ir pilnībā atvērts, kas var novest pie jaunu aptieku atvēršanas buma, kā rezultātā neatkarīgās aptiekas lauku reģionos varētu tikt izspiestas no tirgus.

Grozījumus Farmācijas likumā janvāra vidū skatīs Igaunijas parlaments.

Šobrīd Igaunijā darbojas apmēram 120 aptiekas, kas pieder pašiem farmaceitiem, un lielākā daļa no tām atrodas laukos.

Kopumā Igaunijā 2014. gada sākumā darbojās 506 aptiekas, un lielākā daļa no tām piederēja ārvalstu aptieku tīkliem.

 

LETA_logo

9 komentāri

 1. Ir jāatšķir: vai darba devējs pats ir farmācijas speciālists, jeb izglītību guvis kā biznesa speciālists. Tur arī atšķirās mērķi : izveidot labu aptieku – savu prakses vietu ( protams rentablu ) vai strādāt kā menedžerim ar peļņas plānošanu ( un tikai! ) . Darba ņēmējam attiecīgi ir jāņem vērā darba devēja uzstādījumi.

 2. Ja tīklu īpašniekus kāds varētu piespiest ļaut farmaceitam pieņemt nu puslīdz neatkarīgus lēmumus – tad jau varētu elpot… Tīkli nevar nodrošināt zāļu lietošanas uzraudzību – uvi!, jo aptiekas regulāri pārmētā – maina vietas! Bet modernā farmācija bez lietošanas uzraudzības nav iedomājama. Tad nu mūsu farmaceiti diemžēl ”dzīvos mucā”, bet pa spundi saņems niecīgas prēmijas (varbūt!).

  • Par kādu lietošanas uzraudzību tu runā, ja viens labi zināms farmaceits, būdams arī ministrs, virza MK 416 grozījumus, kas paredz recepšu zāļu izplatīšanu internetā un piegādi mājās!?
   Varu iedomāties to kvalitatīvo aprūpi vārtrūmēs un kāpņu telpās!

 3. Interesanti, kad vienreiz privātās aptiekas beigs tēlot, ka viņiem rūp tikai pacients, nevis peļņa. Pēc maniem novērojumiem, llielākos “nesmukumus” taisa tieši privātaptiekas. Zinu dažu labu, kurā notiek tādi brīnumi, uz kuru fona tīklu aptiekas nobāl.
  Sanāk, ka, ja strādā tīkla aptiekā, tad tev rūp tikai pelņa, bet ja esi privātaptiekas darbinieks, tad strādā tikai pacientam.

  • Nezinu kādi Tev tur tie novērojumi ir, bet tieši tīklu aptiekas strādā un veidojas tā, lai gūtu maksimāli lielu peļņu. Pats personīgi zinu privātaptiekas, kuras nevar salīdzināt ar tīklu aptiekām. Protams, privātaptiekas arī grib iegūt peļņu, kā tad citādāk. Bet privātaptiekām ir pavisam cits – profesionālāks līmenis.

   • Ja pareizi saprotu, tad farmaceiti/asistenti, kas strādā privātajās aptiekās ir profesionālāki par saviem kolēģiem tīklos? Tad jau sanāk, ka lielākā daļa ir neprofesionāļi savā jomā.

    • Hameleon, diemžēl tā sanāk, jo tīklu vadība caur viņiem realizē savas, no farmācijas profesijas visai attālinātās intereses, tādēļ arī sanāk, ka neprofesionālāki

    • Nedomāju, ka neprofesināļi. Tikai profesionālisms ir jānoslēpj zem pārdevēja maskas, jo vairāk nekas netiek prasīts – tikai pārdot, pārdot – pēc iespējas vairāk

  • Nu ko var ņemties! Visi grib pelnīt, gan ķēdes, gan farmaceiti.
   Lai man nestāsta, ka Farmaceits kā mācītājs pārtiek tikai no ziedojumiem! Farmaceits ir tāds pats komersants, kas naudu pelna ar pārdošanu, nevis bezmaksas konsultēšanu! Jo vairāk pārdod, jo labāk dzīvo!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.