Sākums » Ārzemēs » Igaunijas aptiekās plāno izvietot vakcinācijas punktus
Igaunijas aptiekās plāno izvietot vakcinācijas punktus

Igaunijas aptiekās plāno izvietot vakcinācijas punktus

Aptiekas Igaunijā jau kopš 2020. gada rudens piedāvājušas uzņemt vakcinētājus un nodrošināt tiem telpas. Valstī sarūkot Covid-19 vakcinācijas tempam, atbildīgā ministrija sākusi nopietni izskatīt šādu iespēju un veikt nepieciešamos izpētes darbus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Jaunāko šādu priekšlikumu Igaunijas Aptieku asociācija izteica pirms nedēļas – jūnija beigās, un pirmo reizi tas guva pozitīvu atbildi no veselības jomas vadības Igaunijas Sociālo lietu ministrijā. Asociācijai tika lūgts saraksts ar aptiekām, kurām ir vakcinācijai piemērotas telpas un kas gatavas uzņemt vakcinētājus. Vaicāts arī tas, cik cilvēku nedēļā aptiekās varētu vakcinēt.

Nozares organizācija ir izveidojusi provizorisku sarakstu ar aptuveni 50 aptiekām. Savas telpas aptiekas apņēmušās nodrošināt bez maksas.

Pagaidām gan nav skaidrs, vai, lai vakcinētos aptiekās, cilvēkiem būs iepriekš jāreģistrējas, vai arī vakcīna tiks piedāvātas katram, kurš ienāks aptiekā.

Igaunijas vakcinācijas darba grupas vadītājs Mareks Sērs (Marek Seer) norādījis, ka ir pienācis laiks pāriet uz jauniem risinājumiem, jo sāk mazināties to cilvēku skaits, kuri valstī ir motivēti vakcinēties.

“Tāpēc mums pakāpeniski jāsāk pamudināt cilvēkus, kuri vēl nav vakcinējušies. Tagad esam sākuši darbu ar īpašiem risinājumiem, tostarp aptiekām,” norādījis vakcinācijas darba grupas vadītājs, piebilstot, ka pirms vakcinēt iedzīvotājus aptiekās, vispirms tiks pārbaudīta iedzīvotāju interese par šādas iespējas izmantošanu.

www.farmacija-mic.lv

Ziņu avoti: BNN, ERR.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.