Sākums » Ārzemēs » Igaunijas aptiekās testē videofarmaceitu

Igaunijas aptiekās testē videofarmaceitu

Šogad dažās “Apotheka” tīkla aptiekās Igaunijā tiek testēts tā sauktais videofarmaceits, ziņo laikraksts “Dienas Bizness”.

Kā skaidrojis  aptieku tīkla īpašnieka – “Magnum AS” – vadītājs Ahti Kallikorms, mazākajās pilsētās, kur aptiekā strādā tikai viens farmaceits, rodas problēmas, ja farmaceits ir atvaļinājumā vai slims, un aptieka ir jāslēdz. Tāpēc izstrādāta video sistēma, kurā ar Skype starpniecību iespējams sazvanīties ar farmaceitu Tallinā. Ja pacientam ir recepte, sistēma parāda to farmaceitam Tallinā, noskenē svītru kodu un pārdod pacientam zāles.

Šobrīd Igaunijā tiek testēts šīs sistēmas pilotprojekts, un ar laiku to plānots ieviest 10 līdz 15 aptiekās. Ja viss būs veiksmīgi, pēc kāda laika šādu sistēmu varētu sagaidīt arī Latvijā, ziņo laikraksts. Kallikorms pieļauj, ka tālākā nākotnē varētu gadīties, ka šādā veidā pārdos medikamentus visās aptiekās, bet visdrīzāk tas prasīšot vēl ilgu laiku. Šādu sistēmu vieglāk ieviest mazās aptiekās, bet ar lielām aptiekām esot sarežģītāk.

Šobrīd ar zīmolu “Apotheka” Igaunijā un Latvijā darbojas 283 aptiekas. 179 no tām ir “Magnum AS” piederošas, bet 104 – franšīzes aptiekas.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.